הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"כל עוד חוגג נשאר, לא נרכוש כרטיסים"

ארגון אוהדי בית"ר ממשיך בחזית. הבעלים יעביר תקציב מינימום בעונה הבאה?

תומר לוי
תומר לוי  12.05.22 - 10:07

בשבת הקרובה תסיים בית"ר ירושלים את אחת העונות ההפכפכות והמאתגרות שעברו עליה בעשורים האחרונים. מקיץ שהחל עם לא מעט הבטחות ותקוות ליציאה לדרך חדשה, דרך התפוצצות פרשת "המשחק הגדול" בה מעורב משה חוגג ועד להתדרדרות הניהולית, הכלכלית והמקצועית במועדון שהובילו את הצהובים-שחורים עד למאבקי ההישארות, נראה כי בעוד יומיים תהיה עונת 2021/22 חלק מנחלת העבר. ומהרגע שמפסיקים להסתכל אחורה, מגיעה העת להביט קדימה, אל העתיד הקרוב. ובשלב זה, לצד ההתמודדויות הכלכליות של המועדון מהבירה, ישנה החזית מול הקהל.

בהודעה ששיחררו הבוקר ארגוני האוהדים של הקבוצה מהבירה, נכתב באופן חד משמעי כי תיפתח חזית מול הבעלים משה חוגג: "אנחנו מבקשים להודיע כי היה ובשנה הבאה משה חוגג יישאר בעלי הקבוצה וכל עוד משה חוגג הוא הבעלים הפורמלי של המועדון אנחנו לא נרכוש כרטיסים ומנויים למשחקי הבית".

ההודעה נמשכה: "בנוסף, לא נרכוש אביזרי עידוד דרך המועדון ולא נבצע שום פעולה שיש בה בכדי להכניס כסף לקופת המועדון. משה חוגג לא יתפעל את בית"ר בתקציב מינימום ואם הדבר הזה יקרה טדי יהפוך לבית קברות".

ארגוני האוהדים הפנו את האש גם להתאחדות: "בהזדמנות הזו אנחנו רוצים להודיע לראשי ההתאחדות לכדורגל שאם מי מהגורמים שם יאפשר תפעול של בית"ר בתקציב מינימום, אנחנו נעביר את הצפייה במשחקי הבית לצפייה בסמוך לבתים של יושב ראש ההתאחדות לכדורגל ויושבת ראש בקרת התקציבים".

בעניין אחר, לבית"ר ירושלים אופציה להאריך את חוזהו של מיכאל אוחנה בעונה נוספת עד לסוף חודש מאי. אך כאמור, ולאור הבעיות הפיננסיות במועדון, נראה כי הצהובים-שחורים לא יוכלו לממשה ולעמוד בשכרו של השחקן, כשהמשמעות במקרה שכזה היא ברורה - הקשר יהפוך בעוד פחות משלושה שבועות לשחקן חופשי.

הקשר, שהגיע לבית"ר ירושלים בקול תרועה רמה ביוני 2019 כפנים החדשות של הפרויקט השאפתני שהוביל משה חוגג, רוצה להישאר במועדון. אך בשלב זה נראה כי רצונות לחוד, ומציאות לחוד. מבחינה מקצועית, ואחרי ששב מפציעה ארוכה שגרמה להשבתתו מיולי ועד דצמבר, שיחק הקשר 13 פעמים העונה, כשהספיק לרשום שני בישולים בזמן הזה. אך אוחנה איננו היחיד שמצבו בבירה לוט בערפל.

תמיר עדי, שמסיים את חוזהו גם כן בקיץ הנוכחי, עשוי למצוא עצמו מחוץ למועדון בעקבות מצבו הבלתי ברור של המועדון. הקשר כבש 5 שערים העונה והיה לאחד השחקנים הבולטים של הצהובים-שחורים במרכז המגרש. כעת, ואחרי שלוש עונות בבית וגן, יתכן ועדי יאלץ לפתוח פרק חדש בקריירה שלו.

באשר לתוכניות של הבעלים לעונה הבאה, משה חוגג מתנגד בשלב זה לפירוק, וזאת למרות שייתכן והבקרה התקציבית לא תאשר זאת. חוגג מתכנן תקציב מינימום בעונה הבאה, כשהמשמעות היא ברורה: פירוק מקצועי של הקבוצה, כשבמקרה כזה גם יוסי אבוקסיס לא יישאר, עד שיגיע רוכש. כך או כך, ספק גדול אם הבקרה תאפשר מהלך שכזה.

בנושא אחר, בית"ר אירחה 90 ילדים לטורניר השנתי בשיתוף עמותת "ערכים בספורט". זו השנה השנייה בה בית״ר מעניקה חסות לעמותה, תורמת בגדים, מספקת מגרשי אימונים ומארחת טורנירים.