הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בעד ונגד: חיפה צריכה לצרף את רוקאביצה?

מחד מניה בטוחה, מאידך האם זו לא חזרה אחורה? ניסינו לנתח, הצביעו בסקר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.05.22 - 14:44

מכבי חיפה לפני צומת דרכים. מצד אחד, נמצא ניקיטה רוקאביצה, שזכה עם הירוקים במשך שנתיים בתואר מלך השערים ורוצה לחזור. מצד שני, האם זה לא הזמן להתקדם הלאה בגזרה שלו ולהעדיף חלוץ אחר? ניסינו להציג את היתרונות והחסרונות שבהחתמת החלוץ מבחינת הירוקים, הביעו את עמדתכם.

בעד: רוקאביצה הוא מניה בטוחה
ניקיטה רוקאביצה הוכיח את עצמו במכבי חיפה. השנה מחוץ לכרמל העצימה את הגעגוע שלו למוכר, והחיבור שלו לאוהדים ידוע. בכל התקופה שהיה בבאר שבע הוא התגורר בחיפה עם משפחתו, והוא מחובר לאנשי המועדון ולשחקנים, עימם הוא נמצא בקשר עד היום. מבחינת חדר הלבשה, רוקאביצה יתחבר מהר מאוד ולא יצטרך תקופת הסתגלות כדי להשתלב.

בנוסף, עם מספרים אי אפשר להתווכח. גם בעונה החולפת שלא הייתה מהמוצלחות בקריירה של רוקאביצה, הוא כבש 10 שערים במדי הפועל ב"ש, כך שהאוסטרלי-אוקראיני יכול בהחלט לתת את המספרים שמכבי חיפה צריכה.

יתרון נוסף, הוא נושא תיאום הציפיות. על פי הדיווחים, בגיל 34 רוקאביצה הוא לא רוקאביצה שהיה מבחינת הדרישות. הוא כעת מבין שהוא לא החלוץ המוביל ולא מצפה להשלים 90 דקות בכל משחק, אלא מראש הובהר לו שהוא יהיה החלוץ השלישי בהיררכיה אחרי דין דוד והחלוץ הזר שיגיע. בנוסף, גם מבחינה כלכלית, בגלל תיאום הציפיות, השכר שלו לא יהיה מהגבוהים ביותר בקבוצה.

נגד: הגיע הזמן להתקדם הלאה
ניקיטה רוקאביצה הוכיח את עצמו במכבי חיפה, אבל גם הוכח בעבר שניסיון להחזיר את מה שעבד בעבר, לא תמיד עובד בהווה.

רוקאביצה של קיץ 2022 הוא שחקן שעבר מספר פציעות בעונה החולפת, וסיים את העונה בצורה פושרת מאוד, כשאת הגול האחרון כבר אי שם במרץ, כך שאין ודאות שהעונה הבאה תיפתח בצורה אחרת.

עוד סוגיה הוא האיש שעל חשבונו רוקאביצה יגיע. כשאתה מצרף שחקן בן 34 למעשה הוא בא על חשבון שחקן אולי צעיר יותר שיוכל להתפתח לשחקן משמעותי יותר במכבי חיפה בעתיד. אם מצרפים שחקן שהוא בלאו הכי חלוץ שלישי, אז אולי כדאי שהוא יהיה שחקן שבעתיד יוכל להתפתח לחלוץ ראשון, דוגמת סתיו נחמני או שחקן צעיר אחר.

סוגיה נוספת היא נושא המעמד של רוקאביצה. נכון, אם יגיע לחיפה, יתקיים תיאום ציפיות מול החלוץ, אבל הוא מעולם לא היה במעמד של חלוץ שלישי במכבי חיפה. האם הוא לאורך זמן יסכים לבלות חלק ניכר מהעונה על הספסל? לא בטוח שזו מציאות שהוא יסכים להתרגל אליה.