הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בלם סטיאווה על סף סיכום בהפועל חיפה

כפי שפורסם כאן, אנדריי מירון צפוי להצטרף. מתיחות בין יואב כץ לצחי נקש

הדר יעקבי
הדר יעקבי  01.06.22 - 17:21

כמו כל קבוצות ליגת העל, גם הפועל חיפה ממשיכה לתכנן את העונה הבאה בתקווה לחזור לפלייאוף העליון. כזכור, ניר קלינגר יעמוד על הקווים של האדומים מהכרמל בעונה הבאה, במה שתהיה קדנציה שלישית עבורו במועדון.

אחד הצעדים הראשונים של קלינגר בתפקיד היה לצרף את הבלם, אנדריי מירון הרומני, שנמצא על סף סיכום וצפוי לחתום בימים הקרובים על חוזה בהפועל חיפה. מירון שיחק אשתקד בסטיאווה בוקרשט וב-22 משחקים כבש פעם אחת ובישל פעם אחת.

בניגוד אליו, האופציה על איזיצ'וקוו אנתוני ששיחק בהפועל חיפה בעונה החולפת פגה היום ובקבוצה לא צפויים לממש אותה.

במקביל, לאחר שהשוער טל בומשטיין חתם באום אל פאחם, בהפועל חיפה מחפשים שוער שני שיחבור לאוהד לויטה. דניאל בניש, ששיחק ברעננה בעונה החולפת, הוא המועמד המוביל כרגע לפוזיציה. בניש הצעיר הוא נכדו של אליהו בניש ז״ל, שוער העבר האגדי של הפועל חיפה.

בנושא אחר, ישנה מתיחות גדולה בין יואב כץ לצחי נקש, ספונסר הקבוצה. מקורבים טוענים שהמתיחות נובעת מעניין הקרדיטים והתקציב שמושקע במחלקת הנוער. בפוסט שפירסם טען נקש שהשקיע בעונה האחרונה למעלה מ-300 אלף שקל על פיתוח מחלקות הנוער: "אני מוכן להכניס בדיוק את אותו הסכום שהכנסתי בעונה שעברה, ולגייס אפילו יותר ספונסרים ממה שגייסתי. אני מוכן כמעט באותם התנאים, בלי בקשות מיוחדות, בלי הקצבות, בלי כספי הילדים וגם ללא הציוד עצמו".

נקש המשיך וכתב על התנאי להישארותו: "התנאי היחידי שלי הוא שאקבל חלק מהשלוש מאות אלף שקל, שמקבלים מהטלויזיה עבור השידורים של המשחקים. שאקבל חלק מהסכום הזה, ושיתווסף לחלק שלי ולספונסרים האחרים שהסכימו כבר לחבור אלי. ואז המחלקה תקבל בוסט רציני, ונוכל לצאת לדרך תלת שנתית שבסופה תהיה להפועל חיפה מחלקה אדומה לתפארת העיר והקהל האדום".

"אם לא אקבל את הבקשה הצנועה הזאת שלי, אני אזוז הצידה, אגיד תודה ענקית לשחקנים הנפלאים, למאמנים ואנשי הצוות המופלאים ולכל מנהלי הקבוצות שאני משתחווה בפניהם. ולכל אחד מאנשי המועדון ללא יוצא מן הכלל, על שהיתה לי הזכות ללוות את אהבת נעורי".