הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דניאל פרץ: "חורה שלא זכינו בתואר. זה לא יקרה יותר"

סאגת הנבחרת ("לא הייתה לי העדפה בין בוגרת לצעירה"), העונה של מכבי ת"א ("היינו קבוצה שלא בטוחה בעצמה"), קרסטאיץ' ("בן אדם מדהים וגבר אמיתי") וההתעניינות מחו"ל ("אני נמצא במועדון שאני אוהב, נחכה ונראה מה יהיה"). שוער מכבי ת"א נפתח

תומר לוי ואור ריטר  17.06.22 - 14:50

עונה מעניינת עברה על דניאל פרץ, שוערה של מכבי תל אביב. אומנם הצהובים סיימו את העונה אחרי שספגו 38 שערי ליגה, שפגעו במאבק האליפות שלהם, אבל עדיין, פרץ יכול לסמן את העונה הזו כעונה בה הוא נכנס לתודעה והפך לשוער הראשון של מכבי תל אביב. בריאיון לערוץ הספורט, התייחס פרץ לעונה שחלפה, לנסיבות בהן קיבל את ההזדמנות שלו וגם לסיטואציית הנבחרת.

"אפשר לקרוא לזה פוקס", פתח פרץ את דבריו והתייחס לצורה בה הפך לשוער הראשון של מכבי, "יאפשר גם לקרוא לזה מזל. אנשים שוכחים ששנה שלמה בעונה שעברה חיכיתי על הספסל ושיחקתי רק במשחק אחד בגביע הטוטו, אז יוצא שאחרי שנה שלמה אמורה להגיע גם הזדמנות מתישהו. הייתי חזק, התאמנתי קשה, חיכיתי להזדמנות הזו ורק רציתי שהיא תבוא, הגיעה אליי ההזדמנות ולקחתי אותה בשתי ידיים".

"היו לי רגעים קשים", המשיך פרץ, "מאז שאני ילד, אני זוכר את עצמי בכל שנה משחק בקביעות וזו הייתה פעם ראשונה שהתחלתי לשבת על הספסל והרגשתי מה זה ספסל ולא לשחק. אתה כל כך רוצה לשחק, אתה רואה את המשחקים וכואב לך, כואב בלב לראות את המשחק ואתה לא באמת חלק ממנו. נשארתי חזק, ידעתי מה המטרות שלי, לאן אני רוצה להגיע, ידעתי שזה המקום הכי טוב בשבילי להיות בו, נלחמתי וידעתי שההזדמנות תגיע מתישהו, ואמרתי שאני רוצה להיות הכי טוב שאני יכול להיות להזדמנות הזו שתגיע.

השוער של הצהובים המשיך והתייחס גם למצב בו הוא נמצא במדים הלאומיים, כשהדעות חלוקות לגבי איפה צריך הכישרון לשחק, הבוגרים או הצעירה: "קודם כל זה מאוד החמיא לי שככה רוצים אותי. אני זוכר את זה. זה היה לפני המשחק שלנו נגד בני סכנין, המשחק הראשון של הפלייאוף. יומיים או שלושה לפני המשחק, סיימתי אימון בוקר, פתחתי את הטלפון וראיתי שהטלפון שלי מתפוצץ. הבנתי בדיוק במה מדובר".

"השתדלתי, אמרתי לעצמי שאני לא רוצה להתעסק בזה", המשיך פרץ, "אני יכול להגיד לך שסגרתי את הטלפון ליומיים וחצי אחרי המשחק. רציתי לעבור קודם את המשחק, היינו ברצף של שבעה ניצחונות ומאוד קרובים לפסגה. רציתי קודם כל לסיים את המשחק ואחרי זה היינו יוצאים לפגרת נבחרת. לא הייתה לי העדפה, אני שחקן של הנבחרת ולאן שיגידו לי אני אלך וזה באמת היה "ווין - ווין". היו משחקים מאוד חשובים לנבחרת הצעירה, ובנבחרת הבוגרת הייתה במה מדהימה נגד גרמניה ורומניה, אז ככה ששתי הבמות היו מדהימות. לאן שלא יגידו לי אני אלך, אני נהנה בכל דקה שלי בנבחרת".

"היה על זה הרבה מאוד רעש. כל אחד נתן את הדעה שלו ובאמת לא חסרות דעות. יש מישהו שזה התפקיד שלו, המנהל המקצועי יוסי בניון, ובשביל זה בחרו בו. זה התפקיד שלו, הוא עושה את ההחלטות שלו ולא סתם בחרו בו. הוא אישית לא דיבר איתי, אבל הבנתי את ההחלטה. גם אם היו אומרים לי שאני הולך לבוגרת, הייתי מאוד שלם עם זה".

כשנשאל השוער הצעיר אם הופתע שלא זומן למשחקי הנבחרת בליגת האומות, השוער השאיר את האף למטה: "לא, לא הופתעתי יותר מדי האמת, כי אני מכיר את אלון (חזן) ויש את אופיר (מרציאנו), שהוא בכושר מצויין, אז אני מבין את זה שעדיף שאשחק בנבחרת הצעירה מאשר שאשב על הספסל כרגע בנבחרת הבוגרת".

פרץ המשיך והתייחס גם להתעניינות שמשך מקבוצות בגרמניה, בין היתר בגלל הדרכון שלו: "קבוצה כמו ורדר ברמן זה מועדון ענק, זה באמת מאוד מחמיא. לכל שחקן לדעתי יש את השאיפות שלו להגיע ולהתקדם לחו"ל כמה שיותר רחוק, אבל בכל זאת גם קפיצת המדרגה הזו זה לא משהו שעושים לכל קבוצה. אני נמצא בבית שלי, אני נמצא במועדון שאני כל כך אוהב, שאני כל כך נהנה בו ויש לי עוד הרבה דברים להשיג בו. בוא נחכה ונראה מה יהיה".

כשנשאל לגבי העונה המאכזבת של מכבי, פרץ הסביר את החוסרים של הצהובים: "היה חסר לנו יציבות. אני חושב שזה כבר שנתיים ברצף, תחילת העונה שלנו לא מספיק טובה וגורמת לנו להגיע למצב של רדיפה. הרדיפה הזו לא פשוטה וזה משהו שאנחנו צריכים לבוא כבר מהאימון הראשון בעונה הקרובה ולתקן. ללחוץ בכל אימון כמה שאפשר ולכל משחק אימון להתנהג כמו גמר גביע ולנסות כבר מהליגה להתחיל להיות הרבה יותר רלוונטיים מאשר היינו בתחילת השנה הזו".

"קרסטאיץ' בן אדם מדהים וגבר אמיתי", המשיך השוער והתייחס למאמנו לשעבר, "אני חושב שבאמת הוא עשה אצלנו שינוי, שהיינו קבוצה לא כל כך בטוחה בעצמה בדיוק כשהוא בא. באנו עם סגל טוב, אבל פשוט לא היינו כל כך מחוברים. קצת שוכחים אבל הגענו למפעל מאוד מכובד, הקונפרנס ליג. יש הרבה אנשים שקצת נוטים לזלזל בו ותראה איזה קבוצות יש לך היום לדוגמא בגמר רומא נגד פיינורד, ואם זה לסטר בחצי גמר, שמות ענקיים".

"העפלנו מהבתים לשלב הבא והפסדנו לקבוצה ענקית שכמעט והגענו איתם להארכה, פ.ס.וו איינדהובן, אז עשינו הצלחה במפעל האירופי. בליגה קצת פחות הלך לנו, תוצאות שגרמו להרבה חוסר ביטחון. היינו צריכים להביא כל אחד קצת יותר מעצמו, קצת יותר את האופי. מאוד חורה לי שלא זכינו בתואר העונה. אם זה שהפסדנו בחצי הגמר להפועל ב"ש או שכבר במשחקים הראשונים של הפלייאוף איבדנו הרבה נקודות, אז התרחקנו מהפסגה וזה משהו שלא יכול לקרות במועדון שלנו ולא יקרה יותר".

לבסוף פנה פרץ להבטחות לאוהדי מכבי וגילה גם מספר דברים שלא ידעתם עליו: "אני יכול להבטיח להם שאנחנו נעבוד הכי קשה שאנחנו יכולים, שאנחנו לא נוותר לרגע על המגרש ושאנחנו באים לטרוף את הדשא. משהו שלא ידעתם עליי? אני אוהב היפ הופ, אני אוהב רגאטון, אני אוהב מזרחית. אני שומע הכל, אבל הזמר המועדף עליי הוא אייל גולן.