הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מבצע סבתא: הסיפור מאחורי צירוף דניאל סונדגרן

הנתונים הפיזיולוגיים, היציבות בקריירת הקבוצות, הניסיון הבינלאומי, שמירת הסוד בנוגע ליהדות של אשתו מחשש למחטף וקעקוע אחד שהתחיל הכל. כך פעלה מכבי חיפה בגזרת המגן השבדי

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  21.06.22 - 09:05

עמדת המגן הימני היא כנראה העמדה הכי רגישה במכבי חיפה בשני העשורים האחרונים. לאורך השנים נחתו בכרמל ליו קסטיינו, ארנסט מאבוקה, ראיין סטריין ומיקאל אלפונס ולא הותירו חותם. למרות זאת, באלופה הישראלית החליטו לא לוותר וגם הקיץ לנסות להנחית מגן זר, אך הפעם שינו במעט את פרופיל החיפוש.

הירוקים חיפשו מגן מנוסה (31), ששיחק בליגה דומה לליגה הישראלית (הליגה היוונית), שלא החליף קבוצות בסיטונאות (חמש קבוצות כולל מכבי חיפה) ובעל ניסיון בזירה הבינלאומית (21 הופעות במפעלים אירופים והופעה אחת במדי נבחרת שבדיה), ומי שהתאים לפרופיל הוא דניאל סונדגרן.

המגן השבדי בישל העונה שלושה שערים וכבש אחד בעצמו, הוא היה מעורב בקריירה ב-60 שערים בסך הכל (שער/בישול כל פחות משישה משחקים בממוצע). בנוסף לכך, יש לו נתונים פיזיים מרשימים. הוא מהיר, אגרסיבי, בעל מסירה מקדמת טובה ונחשב למאוזן הגנתית-התקפית. בנוסף, הוא מחלץ כדורים בחצי המגרש של היריבה, מה שמסייע בהגעה מהירה לשער היריבה והגעה למצבים. שכרו, על פי דיווחים בשבדיה, עומד על כ-300 אלף יורו, והוא הצטרף בחוזה לשנתיים עם אופציה נוספת, כשמשתנה אחד עשוי להפוך אותו לתושב קבע בישראל.

כפי שפרסמנו אמש, אשתו של השבדי, אילין סודרהולם, היא יהודיה. למכבי חיפה היה מידע זהב על סנדגורן והיא שמרה עליו בקנאות, מחשש שאחת מיריבותיה לצמרת תנסה לבצע מחטף. העובדה שקיים סיכוי גדול שסונדגרן לא יחשב כזר בעתיד הקרוב, מעלה כמובן את המניות שלו בצורה יוצאת דופן.

במכבי חיפה מתכוונים לפעול בנושא במהירות וביעילות, על מנת שלכל המאוחר בינואר הוא יפנה מקום לזר נוסף. ואיך הכל התחיל? מכתובת קעקע עם המילה "סבתא" על ידה של אילין, מה שהוביל לגילוי שבסיום התהליך מכבי חיפה תוכל לצרף זר נוסף.