הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ניקיטה רוקאביצה: כך חזר החלוץ למכבי חיפה

ב"ש הודיעה שלא תממש את האופציה, שרי ופלאניץ' לחצו, ברק בכר הציב תנאי וגם החלוץ הסכים להתפשר. האוסטרלי חוזר למקום בו הרגיש הכי בנוח, אבל לא בדיוק באותו מעמד. מאחורי הקלעים

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  22.06.22 - 15:01

בקיץ הקודם, אחרי חמש עונות במכבי חיפה שהוגדרו כהצלחה, ניקיטה רוקאביצה עזב את מכבי חיפה. לא בגלל שהצדדים לא רצו להמשיך את ההתקשרות, אלא בגלל שהחלוץ התמהמה והאלופה מיהרה להתכונן למשחק נגד קייראט אלמטי במוקדמות ליגת האלופות. וכך, התפספסה הארכת החוזה, רוקאביצה חתם בהפועל ב"ש ובן שהר הגיע במקומו. שנה מאוחר יותר, אותו הסכם שלא יצא לפועל שב לשולחן הדיונים ובתום מו"מ קצר במיוחד לשם שינוי - האוסטרלי חזר למקום בו הרגיש הכי בנוח בליגת העל.

הקיץ של רוקאביצה התחיל, תתפלאו, ברגל שמאל. הוא קיבל הודעה מהפועל ב"ש שלא תממש את האופציה עליו, ומיד העביר מסר לאקסית שהוא רוצה לחזור למדים הירוקים. רוקאביצה, שלא החזיק ביותר מדי הצעות קונקרטיות, היה מוכן להתפשר על הכסף בידיעה שהוא חוזר למועדון בו הוא רואה את עצמו פורש, כשבמקביל משפחתו - שאוהדת את המועדון - הפעילה לחץ על קאמבק אפשרי על מנת להישאר לגור באיזור הצפון.

לצד הלחץ ממשפחתו, גם האוהדים של מכבי חיפה לא הסתירו את רצונם שישוב לשורות הקבוצה. חלקם הציפו אותו ואת בני משפחתו בהודעות ואמרו לו עד כמה הם מעריכים את התקופה שלו בחיפה ואת העובדה שכשעזב לב"ש לא התריס ולא יצר מתיחות עם הקהל.

רוקאביצה, יש לציין, מאוד מוערך במכבי חיפה. הוא מצוי בקשרים טובים עם בוגדן פלאניץ' וצ'ארון שרי, שנחשבים לשחקנים בכירים בקבוצה ואף המליצו לצוות המקצועי לקפוץ על המציאה. מה גם שמבחינת ברק בכר - לא הייתה התלבטות. מאמן הירוקים הבין מיד שמדובר באפשרות להחזיר את אחד החלוצים הטובים בליגה כמעט בחינם ובשכר נמוך משמעותית מהשכר שלו בשנים האחרונות, ולא היסס.

בכר לחץ על ההנהלה לצרף את רוקאביצה עוד עכשיו כדי שהוא יחזור מהר לעניינים, שכן כרגע לא חתם חלוץ זר וגם אם יחתום, הוא יצטרך זמן התאקלמות, חיבור לשחקנים וכניסה לכושר משחק - כאשר בעוד פחות מחודש המשחק הראשון נגד אולימפיאקוס, משחק שמאוד משמעותי למכבי חיפה להמשך העונה האירופית.

עם זאת, רוקאביצה, שלא תופס מקום של זר, לא יגיע באותו מעמד שהיה במכבי חיפה לפני שעזב לב"ש - ואת זה דאגו להבהיר לו במועדון עוד לפני שחתם. בשיחה שהתקיימה בינו לבין הצוות המקצועי בראשות בכר וגל אלברמן, נאמר לחלוץ שייאלץ להיאבק על דקות משחק עם דין דוד, שמגיע אחרי עונה מצוינת, ועם החלוץ הזר שיצורף בלי קשר להחתמת רוקאביצה. במקביל, גם בן שהר מחזיק בחוזה לעונה הבאה ומעוניין להישאר ולנסות להילחם על מקומו.

מי שכן ישלם מחיר על הצטרפות רוקאביצה, הוא סתיו נחמני. קיימים סיכויים נמוכים שהחלוץ הצעיר ילבש את המדים הירוקים בעונה הבאה, הן מבחינתו והן מבחינת הקבוצה, והוא צפוי להיות מושאל לקבוצה מליגת העל.