הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יונתן כהן: "כשכבשתי, אוהדי חיפה נכנסו מתחת לאדמה"

יונתן כהן מודה שיחשוב פעמיים לפני שיטריל אוהדים בפעם הבאה בעקבות סערת "אופי לא קונים במכולת", אך מוסיף: "זה רק יעזור לי בקריירה". צפו בקטע מהראיון שישודר הערב ב-22:00

אלון אמסלם
אלון אמסלם  23.06.22 - 13:55

תגיות: יונתן כהן

גמר גביע המדינה האחרון הביא איתו דרמה ענקית על כר הדשא, ויצר גם סערה לא קטנה מחוצה לו. במרכז הסערה, תאמינו או לא, עמד יונתן כהן. אקס מכבי ת"א, שידוע 'בהטרלות' שלו ברשתות, צייץ "אופי לא קונים במכולת" וספג מבול של גידופים. כעת, כשהסערה כבר מזמן נרגעה, הוא התפנה לדבר עם שי האוזמן ולספר על אותם רגעים לא נעימים שחווה.

  • הערב, 22:00, ב-5SPORT: יונתן כהן מדבר על הכל עם שי האוזמן

אתה צייצת אחרי גמר הגביע בין מכבי חיפה לב"ש וקיבלת תגובות אגרסיביות, עם שק של רעל כמו שברשת יודעים לייצר. אתה באמת הופתעת מזה?
"הופתעתי, כי קודם כל אף פעם לא חוויתי את זה. גם כשעשיתי דברים שאפילו שנוגעים אליי אישית, שזה מכבי או הפועל בוא נגיד ככה. ברגע שצייצתי איזה משהו וזה מגיע למשפחה ולא מגיע אליי ישירות... הופתעתי, כן. את רוב ההודעות קיבלה המשפחה, האחיות של אישתי. להגיד שאני תמים? לא, אני לא תמים".

"לא צייצתי עכשיו משהו כזה גרוע, בוא נגיד את האמת. דיברתי על אופי של קבוצה. ואני גם אני לא באמת אומר שלמכבי חיפה אין אופי, בסופו של דבר זו הקבוצה הכי טובה בארץ. מה אכפת לי? זה לא אכפת לי, אבל זו הפלטפורמה, זה הטוויטר, אין מה לעשות".

כי כוכב כדורגל צריך שתהיה לו יותר נוכחות גם ברשתות החברתיות
"אתה איש כדורסל. עכשיו למיאמי היה איזה משחק ואמביד צייץ בטוויטר שחסר להם כוכב. תחשוב אם מישהו היה מצייץ בארץ על מכבי חיפה שחסר להם כוכב אחרי גמר הגביע, מה היו עושים לו? היו קורעים אותו. זה רק יעזור לי בקריירה, תאמין לי".

אז עשית את זה בכוונה. אתה טרול מחושב שיודע מה הוא עושה, ואתה גם מבין שאתה לא תגיע למכבי חיפה
"יכול להיות שאני בסופו של דבר לא אגיע למכבי חיפה. תקשיב, מכבי ת"א זה הבית שלי, אבל זה לא משנה. ברגע שאתה רוצה לעשות טיפה עניין, ואתה לא כמו רובוט שמצייץ דברים לא קשורים, אז אתה משחק לפעמים ברגשות של אוהדים. אתה יודע שיכול להיות שיטרילו אותך בסופו של דבר, שיעקצו אותך, שיפגעו בך - אבל ברגע שזה אובר, אז פה אתה מבין שיש פה בעיה".

כתבת בציוץ שלאחר מכן ש"זה כבר לא כיף". אז עכשיו יש לי שאלה, בפעם הבאה לא יהיה "אופי לא קונים במכולת"?
"תשמע, להגיד לך שאני לא אצייץ יותר על דברים כאלה... זה יגרום לי לחשוב פעמיים, בוא נגיד ככה".

אבל ברגע שאתה הופך להיות פעיל ברשתות החברתיות, זה בא עם הטריטוריה. זה לא אינסטגרם שמעלים תמונות מחויכות בבגדי ים, זה המקום הכי מרושע בעולם
"אין בעיה. אני יכול להגיד לך שלפעמים אני מקבל הרבה הודעות מאוהדים של מכבי חיפה והפועל ת"א שכן רושמים לי 'וואלה, אנחנו מאוד מעריכים אותך, אתה כן מדבר מהלב, זה שלפעמים אתה פוגע בקבוצה - זה יכול לקרות'".

אתה פגעת בהם יותר כש'דפקת' להם שערים מכריעים. אם לא היית פוגע, הציוצים לא היו מפריעים להם
"נכון, נכון. אז למה הם לא קיללו אותי אחרי הגולים?".

אני בטוח שהם קיללו אותך, בטח היית פחות ברשתות
"לא, הם פשוט נכנסו מתחת לאדמה אחרי הגולים שלי. לא היה להם את הביטחון שיש להם עכשיו, כשהם זוכים באליפויות. עכשיו מישהו 'בא עליהם' אז עכשיו הם מרגישים על גג העולם ומרשים לעצמם להיכנס במשפחה שלי".