$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עונת המעט: על פתיחת העונה הרעה של הפועל תל אביב

הפועל ת"א נבנתה על הימורים מופקעים ועמוד שדרה רופס שספק אם אפשר לתקן. וגם: מכבי חיפה יכולה לנצח את ההיסטוריה והאם יש כבר יורדת? אסף אבולעפיה מסכם את משחקי השבת

אסף אבולעפיה
אסף אבולעפיה  28.08.22 - 10:00

זה רק המחזור השני, אבל... כבר אפשר להעריך שבדרך הזו, עונת המאה החגיגית של הפועל ת"א בדרך לשום מקום. דמיינו לכם אוהד הפועל ת"א שצופה באותו סרט גרוע, פעם אחר פעם, כבר שנים. לפעמים משנה את הפופוקרן, לפעמים את השתייה, לפעמים את הקולנוע עצמו, אבל הוא כבר מכיר את הדמויות, את העלילה ותמיד את הסיום. במקרה הזה, את הסיוט.

זה רק המחזור השני, אבל... אם בשני משחקי הפתיחה שלה הפועל ת"א לא כובשת, לא מייצרת ובועטת 4 פעמים למסגרת היריבה ב-180 דקות, זה מדאיג. אבל לא מדאיג כמו הדרך בא העסק נבנה במה שאמורה להיות שנה מיוחדת. מדברים לכאורה על אזור ה-19 מיליון שקלים שנכנסו ממכירות שחקנים (בתשלומים או לא, פחות מעניין), מדברים על למעלה מ-9,000 מנויים להם קראו להיות חלק מדבר גדול, אבל לא באמת.

כל המכירות של אושר דוידה, שי אליאס, דורון ליידנר והאחרים, מוצדקות ונכונות. הפועל זה מועדון שצמא לתזרים מזומנים וכחלק מההתאמות לאי השקעה גדולה של הבעלים, צריך למכור נכסים ולייצר חדשים. אבל בינתיים צריך גם להביא כדי לדאוג שחלון הראווה יישאר נוצץ. קבוצה צריכה להיבנות על עמוד שדרה ובבלומפילד, לפחות כרגע, נראה שאין.

כל תחליף שהגיע היה הימור בקזינו. מחליף אחד פתח בעונה שעברה בשישה משחקים בלבד, אחר פתח רק בשמונה, חבר להתקפה אפילו לא היה בהרכב פעם אחת לפני שקיבל את הקריאה מחודורוב, שניים בכלל ירדו ליגה, ואפשר להמשיך ולהמשיך. לא הוגן להצביע על שחקנים אשמים בחודש אוגוסט, אבל כן צריך לשאול איך מועדון כזה, תובעני ובעל יומרות לכאורה, מתבסס על פוקסים והימורים, בתקווה לפגוע בריבר וניסיון בעיקר לבלף בלי שום דבר ביד.

נכון, זה רק המחזור השני, אבל... הכי קל ליפול על המאמן ולהאשים את כל העולם. כדי שהעונה הזו לא תהפוך לפארסה, בהפועל לא צריכים מקצה שיפורים, הם צריכים מקצה תיקונים, שבונה עמוד שדרה כדי שהדבר הזה לא יהפוך את העונה לפארסה. כרגע, המועדון אולי גדול, הקבוצה קטנה. ביקורת מוגזמת? אולי. אבל כדאי קודם שתצפו בשני ההפסדים להפועל חיפה ובני סכנין, תעצמו את העיניים, תקראו את ההרכב ודמיינו שקוראים להם הפועל נוף הגליל ולא הפועל ת"א. ואז תתחילו לדאוג, או לשמוח, תלוי באיזה צד של הכביש אתם נמצאים.

מכבי חיפה על-אנושית
נכון, זה רק המחזור השני, אבל... מכבי חיפה נראית מפחידה מתמיד. אם המחצית הראשונה נגד מכבי נתניה הייתה ההרכב "האנושי" של האלופה, החילופים הפכו אותה לעל-אנושית. ברגע ששרי, פיירו ומוחמד נכנסו, הקבוצה של ברק בכר הפכה מקבוצת ליגת העל מצוינת, לקבוצת שלב בתים של ליגת האלופות. בני לם אמר "התפרקנו". לא בני, פירקו אתכם, וזה לא אשמתכם.

אם המועמדת מספר 1 לתואר "אלופת הליגה השנייה" (מקום רביעי בתרגום חופשי), חוטפת רביעייה ממכבי חיפה, לכאורה עייפה וטרודה בענייני ליגת האלופות, מה זה אומר על מה שנקבל העונה מול קבוצות קטנות ממנה?  כן, יש חשש כבד שהגדולות לא ירחמו ואנחנו נקבל הצגות שיענגו את אוהדי הגדולות, אבל יביאו למצב בו לוחות התוצאות יתמלאו במספרים לא קונבנציונאלים.

חובבי ההיסטוריה ישלפו את העובדה שמעולם אלופה ששיחקה בשלב הבתים בצ'מפיונס לא זכתה באליפות. רק שצריך לזכור – אנחנו בעונה מטורללת בזכות המונדיאל. העונה האירופית תיגמר מהר (נקווה שלא), וגם הירוקים יקבלו פגרה וחודש להתאושש ולהתניע מחדש. אם לשפוט על פי ההצגה מול מכבי נתניה, נראה שהיא תגיע לפגרה באזורים אליהם התרגלה להיות בשנתיים האחרונות די בקלילות.

על 56 אמיצים
נכון, זה רק המחזור השני, אבל... איך סקציה נס ציונה רוצה להילחם על חייה בליגה? אחרי 180 דקות, אפשר לבשר שזו הקבוצה שהכי קל לשחק מולה. הפועל קריית שמונה יצרה נגדה 24 מצבים במחזור הראשון, מ.ס. אשדוד "רק" 20. זה אומר איום מתמיד על הגנה שגם ככה חסרת ניסיון.

התקפות אולי מנצחות משחקים, אך הגנות מביאות תארים. אז הצלחת לא תגיע העונה לשפלה, אבל בקצב הזה, מה יקרה כשהסקציה תפגוש חוליות התקפה מאיימות יותר? לנס ציונה היקרה נקדיש גם את תואר "מספר המחזור" – 30 ק"מ מפרידים בין נס ציונה לאשדוד. 56 אוהדים בלבד של העולה החדשה הטריחו את עצמם למשחק החוץ הראשון של הקבוצה בליגה הבכירה. נבחר להצדיע להם ולבחון האם הם יעשו את הדרך הארוכה גם במשחק החוץ הבאה. אה, בעצם זה נגד מכבי חיפה בסמי עופר. יעוזה.