$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

טביב: "תושב הטיל וטו ולכן לא חזרתי להפועל ת"א"

הבעלים לשעבר ל"5 באוויר": "הוא חלק מהאולטראס. האמריקאים זה חארטה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.01.23 - 14:26

תגיות: אלי טביב

אלי טביב הוא אחד שראה הכל בכדורגל הישראלי. כאחד שהיה בעלים של 3 קבוצות שונות, לטביב יש דעה על מה שקורה כאן, בוודאי על הפועל ת"א. הבעלים לשעבר יצא נגד עסקת המכירה לאמריקאים וחשף למה לא חזר להפועל ת"א.

"אני לא מופתע ממה שקורה בהפועל ת"א, כי אני רואה את הסגל שלה", טביב פתח את דבריו, "זה משהו שמלווה את הפועל ת"א לא רק בשנה הזאת, אלא גם בעונה שעברה. זו כבר תקופה ארוכה שהפועל ת"א נראית ככה. זו הפועל ת"א חלשה יותר מבתקופת הירידה".

מה החלק של האחים ניסנוב במצב של הפועל ת"א?
"אני לא רוצה להאשים אותם. הם הצילו את הפועל ת"א מפירוק. זה המקסימום של האחים ניסנוב מבחינה כלכלית, אין מה לעשות. הכישלון של הפועל ת"א הוא כישלון מקצועי, לא תקציבי. יש להם תקציב דומה לזה שאני זכיתי באליפות איתו".

"הייתה לי שיחה עם שרון ניסנוב לא מזמן. לא צריך להטיל את האשמה עליהם. זה מה שהם יודעים, אין מה לעשות. מבחינה מקצועית יש כישלון גדול, אין ויכוח בכלל".

אז מי כן אשם במצב של הפועל ת"א? המאמנים?
"בסוף כל המאמנים אותו דבר. למאמנים יש הרבה אגו, היתרון של ברק בכר בהצלחה של מכבי חיפה היא זה שהוא יודע לעבוד עם צוות. אני חושב שאם היה לסלובודן דראפיץ' ולקובי רפואה הכוונה נכונה, הם היו מצליחים. אני הבאתי את דראפיץ' מהליגה הלאומית. אני נתתי לו ביטחון, הייתי מדבר איתו מקצועית והייתי מכווין אותו".

אם אכפת לך מהפועל ת"א ואתה קרוב לאחים ניסנוב, למה לא ייעצת להם?
"אני לא כזה קרוב אליהם. דיברתי עם שרון ניסנוב פעמיים בחיים שלי, לא מעבר".

את מי היית מביא כמאמן הפועל ת"א?
"אני הייתי משאיר את דראפיץ'. אני יודע שעם ההכוונה שלי ולמרות הסגל הקיים, היינו מוציאים יותר מהפועל ת"א"

האם אתה חושב שהעסקה של האמריקאים תצא לפועל?
"בן אדם שרוצה לרכוש קבוצת כדורגל לא עושה בדיקות נאותות של חודשים ומחכה לסוף העונה. זה לוקח גג חודש. אני לא מאמין שהם יקנו, לדעתי זה חרטה. אחד שרוצה לרכוש קונה מהר, ולא מורח עד סוף העונה. אם הם יקנו, התקציב יהיה זהה, ההתנהלות תהיה דומה. שום דבר לא ישתנה. אם זה אדם אמיד, הוא לא עושה בדיקת נאותות של חודשים. אם רוצים באמת לרכוש, היו מגיעים בינואר כדי להכין את המועדון לעונה הבאה. מה הוא מחכה שהקבוצה תרד ליגה?".

למה אין הרבה מתעניינים בהפועל ת"א?
"יש קומץ שמנהל את הפועל ת"א. הוא גורם נזק גדול למועדון. מפחדים ממנו מאוד. לא יכול להיות שבאים לאימונים ומקללים שחקנים. באירופה לא עושים דברים כאלה. אין משטרה במדינת ישראל, הם באים לבעלים הביתה וקשה מאוד להחזיק כבעלים של מועדון".

למה שלא תחזור להיות בעלים של הפועל ת"א?
"כי הבנתי שיש אנשים שהם מכוונים את הבעלים שם, ואני לא מדבר על האחים ניסנוב, והם מטילים וטו שלא אגיע. בועז תושב לא רוצה שאגיע והוא חלק מהאולטראס והוא הטיל וטו שאני אחזור. למה אתה חושב שלא הולכים הביתה והולכים רק לניסנובים הביתה? כי הוא חלק מהאולטראס. אם לא בועז תושב, יש מצב שאני הייתי חוזר".

מה דעתך על בית"ר ירושלים?
"אני לא מתלהב לא מבית"ר י-ם ולא מהפועל ת"א. שתיהן לא משחקות כדורגל שמלהיב אותי. ראיתי את בית"ר בדרבי, זה לא הרמה שהיינו רואים מלפני כמה שנים. הרמה ירודה, מלבד מכבי חיפה, מכבי ת"א והפועל ב"ש, שהן בליגה משלהם".

"אני מעריך את ניקולסקו, מאספרייה אני לא מתלהב. ראינו אותו בב"ש ובקבוצה שמכתיבה את הקצב קצת יותר קשה לו מאשר בקבוצה עם מתפרצות".

אתה בזמנו הובלת את נושא המשחקים בשבת בבית"ר י-ם. מה דעתך על הסערה עכשיו?
"אני ביקשתי שלא נשחק בשבת, אבל לא כפיתי. רק ביקשתי שיתחשבו בנו. רציתי לתת אפשרות לאנשים שהם שומרי מסורת לבוא לראות את בית"ר י-ם.  אני מבין את הבעייתיות בלקחת את הילד למשחקים בתשע בערב. אם משחקים בשעות אחר הצהריים, יותר ילדים באים, אין בכלל ספק. אני בעד שקבוצות ישחקו ב-15:00 בצהריים".

יש ביקוש גדול לשחקנים במכבי חיפה. אם אתה בנעליים של יעקב שחר, מה אתה עושה?
"ברור שאני לא מוכר את השחקנים. אם יש לי מטרות באמצע העונה, לא מוכר אז אף אחד, גם לא את נטע לביא. כשממלאים את האצטדיון ב-30 אלף צופים בכל משחק, גם נגד ריינה וחדרה, ויש לך מטרה לזכות באליפות, אז אתה לא יכול למכור את הכוכבים. בסוף העונה כן הייתי מוכר, אבל לא באמצע".

ברק בכר צריך לצאת לאירופה לדעתך?
"זה תלוי לאיזה מועדון. אם זו לא הצעה סופר מפתה ממועדון שמשחק בליגה בכירה מאוד, אז עדיף לו להישאר במכבי חיפה"

מה דעתך על פיירו?
"לדעתי אפשר היה להביא חלוצים טובים ממנו בכסף ששולם עליו. הוא לוקה במהירות שלו, בטכניקה שלו, בבעיטה מ-20 מטרים. הוא שחקן רחבה מצוין עם משחק ראש טוב, אבל כדי להיות כל שנה באירופה צריך להיות חלוץ טוב יותר. לא הייתי משלם עליו 1.6 מיליון יורו. אם אני הייתי בעלים של מכבי חיפה, לא הייתי מביא אותו בלי קשר לסכום".

כמה שווה לדעתך אוסקר גלוך?
"הוא שחקן מצוין שיכול להתפתח ולהפוך לאחד השחקנים לרמה של אייל ברקוביץ' ויוסי בניון. הוא שווה לפחות 10 מיליון יורו. יעשו עליו אקזיט".

מה דעתך על העונה של מכבי ת"א?
"הדבר הכי חשוב שקרה למכבי ת"א זה שאיביץ' הלך. לא אהבתי את שיטת המשחק שלו. מאמן שמשחק בלי שחקני כנף, איך הוא יצליח?".

איפה החלק של ברק יצחקי במה שקורה במכבי ת"א?
"לא יודע בדיוק מה התפקיד של ברק יצחקי במכבי ת"א. אני לא בטוח שהוא בוחר את השחקנים. אין למכבי ת"א שחקני כנף. עם התקציב שלהם הוא יכול היה לוותר על שני שחקנים ולהביא שני שחקנים. הם טעו בהבאת השחקנים, אבל אני לא יודע אם זה יצחקי. אם מכבי ת"א לא תזכה באליפות, זה יהיה כישלון עצום".

היית מחזיר את ערן זהבי, דור פרץ והליגיונרים שחזרו מאירופה?
"כולם שחקנים טובים, אבל צריך להשלים את הפאזל ולבנות את הסגל בהתאם. את ערן זהבי ודור פרץ הייתי מחזיר. לא הייתי מחזיר את יונתן כהן, אלא מביא שחקן כנף יותר מובהק ממנו".

יש לך רצון לחזור ולהיכנס לכדורגל?
"אני אוהב מאוד כדורגל. יכול מאוד להיות שאחזור, לא פוסל את זה, אבל לא בכל תנאי. כשפנו אליי מבית"ר י-ם, אמרתי שעם הגירעונות של בית"ר אני לא רוצה להיכנס".