$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

העניין ממכבי ת"א והחיבור לבית"ר י-ם: עדי יונה בראיון

בלעדי. הקשר לקבוצת נעוריו ("גדלתי על בית"ר ירושלים. אני בית"רי בנשמה") ובעיות הגדילה ("זה הפריע, אבל יש שחקנים בכירים ממני שהם קטנים כמוני"). הכישרון של הקבוצה מהבירה יוצא לאור, ומתייחס גם להתעניינות של מכבי ת"א בו. צפו בראיון המלא, כולל קטעים שלא שודרו

תומר לוי
תומר לוי  11.06.24 - 10:03

בגיל 20, עדי יונה הפך לכוכב העולה בליגת העל. הקשר הנמרץ של בית"ר ירושלים חווה פריצה בעונה האחרונה, עם שישה שערים ושישה בישולים. כעת, הוא גם זוכה לעניין רב בחלון ההעברות - ואחרי כל זה, הוא מדבר בראיון לערוץ הספורט: על בית"ר, על הפריצה - והעתיד.

עדי, איך אתה מסכם את העונה שלך?
"שיחקני גם בעונה הקודמת וגם בעונה לפניה, וזו העונה הראשונה שהצלחתי להביא את היכולות שלי לידי ביטוי. אני מאמין שיש לי עוד הרבה לתת, אבל הפכתי לשחקן משמעותי ואני שמח מזה מאוד".

איך זה להיות שחקן משמעותי בבית"ר ירושלים?
"אני במועדון מגיל 8 וחלמתי להגיע לבמה הזו, אני מאושר מכך האהבה שאני מקבל והבמה שהגעתי אליה והצלחתי להביא את היכולות שלי אליה. אני מאושר מהמקום שאני נמצא בו".

הבנתי שאתה פריק של מחלקת הנוער של בית"ר.
"אני מחובר מאוד למקום הזה, עברתי בכל הגילאים, יש לי חברים בכל הגילאים, יש לי אח שמשחק במחלקה. אז כן, תמיד יש לי עניין בה".

ספר קצת על אח שלך.
"הוא כוכב כדורגל. הוא קשר כמוני. הוא רואה את הדרך שאני עברתי ואני מאמין שזה גם עוזר לו. הוא מבין שלא הכל הולך חלק. אני מאמין שהוא יהיה כוכב".

כואב לך לראות את מחלקת הנוער? שכל הקבוצות נמצאות בליגה השניה?
"לא משנה באיזה גיל, בית"ר צריכה להיות גבוה למעלה. זה המקום שלה ואני מאמין שזה יקרה בסופו של דבר".

איך אתה מרגיש עם זה שאתה הולך לייצג את ישראל באולימפיאדה?
"אני לא חושב שאנחנו מבינים את הגודל של הדבר הזה. ככל שאנחנו מתקרבים אנחנו מתחילים להבין. בעזרת השם אני מקווה להגיע לשם. זו במה ענקית, שכל העולם מסתכל עליה, לייצג את ישראל, את בית"ר באולימפיאדה...".

יש סיכוי למדליה?
"אז בשביל מה אנחנו נוסעים? יש לנו נבחרת טובה ומאמינים שאפשר לעשות משהו גדול".

מה לא זרם השנה בבית"ר?
"פתחנו את העונה אחרי גביע בעונה שעברה. היו לנו ציפיות גבוהות מאוד. דברים לא הלכו כמו שציפינו שילכו. לא יודע להצביע על משהו אחד, אבל נקלענו למצב שלא רצינו ולא היינו צריכים להיקלע אליו".

מי המאמן הראשון שגילה אותך?
"לא יודע ולא רוצה להצביע על מישהו אחד. בכדורגל אתה עובר הרבה אנשים, הרבה מאמנים, הרבה אנשי צוות. לקחתי מכל אחד את הדברים הטובים והפחות טובים. מכל אחד לקחתי והתפתחתי להיות מה שאני היום".

יש התעניינות מהרבה קבוצות. מה אתה רוצה?
"אני שחקן בית"ר ירושלים, זה המועדון שגדלתי בו, אני מאושר מהמקום שאני נמצא בו. הפכתי לשחקן משמעותי. הראש שלי רק בכדורגל, להגיע כמה שיותר מוכן לעונה. יש את אבא שלי והסוכן שלי שיטפלו בזה, אני סומך עליהם. הראש שלי מחוץ לעניינים האלה. לאורך כל השנה קישרו אותי למועדונים כאלה ואחרים. זה מחמיא לי מאוד, אני מאושר מזה שיש עניין. זה אומר שאני עושה דברים טובים. אם היה משהו, הייתי יודע. אני יודע שאני שחקן בית"ר ירושלים".

היה לך שחקן שהערצת בתור ילד קטן?
"אין לי מישהו אחד להצביע עליו".

מה אתה אוהב לעשות חוץ מכדורגל?
"אין משהו מיוחד. חברים, משפחה, כדורגל לרוב".

מה החלום שלך? איפה תרצה לשחק?
"לכל שחקן יש החלום להגיע לאירופה, למקומות הכי גבוהים, לאצטדיונים הכי טובים. מאז שאתה מתחיל לשחק, אלה הדברים שאתה חולם עליהם. לימדו אותי שבכדורגל, אתה לא יודע מה יקרה עוד יומיים. אני חי מהרגע להרגע. אני עסוק בלהשתפר כמה שיותר. אני אוהד את ברצלונה. אני מסתכל על העתיד הקרוב ולא הרחוק. איך לשפר את עצמי ובעזרת השם זה יגיע".

מי לדעתך היתה הקבוצה הטובה יותר העונה, מכבי חיפה או מכבי ת"א?
"אני לא נכנס לזה. הייתי עסוק בבית"ר העונה, לא הסתכלתי על דברים אחרים".
מגיל צעיר מכבי חיפה ומכבי ת"א התעניינו בך. מה גרם להחלטה שלך להישאר בבית"ר?
"לאורך כל החיים היה לי טוב במקום שאני נמצא בו, אבא שלי והסוכן שלי ליוו אותי לאורך כל הדרך, עזרו לי לקבל החלטות. מאמין שהם רואים דברים יותר טוב ממני, גם אם זה לעתיד. אני מאושר מאוד בבית"ר והראש שלי כאן".

איך אתה רואה את השינוי בעמדת המאמן בבית"ר בעונה שחלפה?
"בכל מועדון כדורגל, זה לא נוח ולא נעים כשיש חילופי מאמנים בצורה כזו, במיוחד איך שזה היה. בסופו של דבר השינוי הביא אווירה טובה, אנרגיות חדשות. זה לקח אותנו למקום טוב".

היה חשש שאולי בית"ר תרד ליגה.
"ברור. מאז שברק הגיע, הוא החדיר בנו שהמטרה היא קודם כל להישאר בליגה בגלל המצב שנקלענו אליו. היינו במצב לא קל, אבל אני שמח שהצלחנו לעמוד במטרה הזו".

יש תחושה שבעונה הבאה תוכל להשתפר יחד עם הקבוצה.
"במועדון כמו בית"ר יש תמיד לחץ, גם בתקופות טובות וגם בתקופות פחות טובות. זה משהו שמרגישים כשאתה הולך ברחוב. מקבל פידבקים מאנשים. זה משהו שצריך להתמודד איתו. כל החיים שלי רציתי להיות בבמה הזו וצריך לקחת את זה למקומות טובים. זה המקצוע שלנו בסופו של דבר".

כמי שגדל בבית"ר ירושלים, מה עושה לך ניצחון 1:5 בבלומפילד על הפועל ת"א?
"זה ניצחון ענק, לא רק בגלל הפועל, אלא גם בגלל התוצאה, גם בגלל החשיבות של המשחק. אם להגיד את האמת, מההתחלה ברק, לא משנה איזה משחק עלינו, ניסה להכין אותנו כמה שיותר טוב ולנתק אותנו מרעשי הרקע ועשינו את זה בצורה מצוינת".

מה אתה אומר לאנשים שאומרים שאתה קטן פיזית ולא מספיק חזק?
"קודם כל, אני אשלח להם תמונה כדי להראות להם איך הייתי נראה לפני 5-6 שנים. הייתי הרבה יותר קטן מעכשיו. לאורך כל החיים שלי היתה לי ההתמודדות הזו, הייתי הרבה יותר קטן מכולם. למדתי איך להתמודד עם שחקנים יותר גדולים, גם מבחינה מנטלית וגם מבחינה גופנית. זה לא חיסרון בכדורגל, יש שחקנים יותר גדולים ממני שהם קטנים כמוני. צריך לקחת את זה למקומות טובים. אני לומד כל יום להתמודד".

זה הפריע לך כשהיית צעיר?
"זה הפריע, כן. תמיד הסתכלו עליי כקטן יותר וחלש יותר. לפעמים זה הקשה עליי להביא את היכולות שלי. למדתי להתמודד עם זה ואני לא רואה שזה מפריע לי היום".

העלית מאסה בשנים האחרונות?
"כן, ברור. הרבה. אני עובד מאוד קשה על זה".

איפה נראה את עדי יונה בעוד חמש שנים?
"כמה שיותר רחוק".
תרצה לשחק כל הקריירה בבית"ר?
"אני בבית"ר ואני מאושר. לא מסתכל על העתיד. רוצה להגיע מוכן לעונה הבאה, לאוליפיאדה. זה הדבר היחיד שאני עסוק בו כרגע".

בית"ר תרצה להיראות הרבה יותר יציבה בעונה הבאה.
"אני מקווה מאוד. זה מועדון שצריך להיות במקומות הרבה יותר גבוהים ולא במקומות שהיינו בהם השנה, להילחם על ירידה. אני מאמין שיבנו את הקבוצה הכי טובה שיש. שחקנים תמיד רוצים להגיע למועדון כמו בית"ר. בעזרת השם, שנהיה במקומות שבית"ר צריכה להיות". 

היית אחד השחקנים היותר פעילים אחרי ה-7.10.
"כולם עשו דברים, וגם אני בבית"ר חוויתי את זה כל יום. לבית"ר יש קהל אוהדים מטורף וזה הגיע לכל בית. היתה תקופה קשה מאוד, לי אישית היה קשה להמשיך את החיים שלי כרגיל. מצד שני, הבנתי כמה כח יש לנו כספורטאים, במיוחד כשאתה משחק בבית"ר וכמה המועדון הזה נותן אושר לאנשים, גם ברגעים קשים. היתה לי גאווה עצומה לראות שאני יכול לתת אושר למשפחות ולאנשים שחוו דברים כאלה".

איך ה-7.10 השפיע עליך?
"אתה מרגיש מרגיש שאתה ממשיך לעשות את הדברים שאתה אוהב ולחיות את החיים כאילו הם רגילים, בזמן שיש לך חברים או אנשים שאתה מכיר שנלחמים על החיים שלנו ובזכותם אנחנו כאן. היה לי קשה מאוד, אבל הצלחתי להסתכל על זה בדרך אחרת. אתה נותן אושר ושמחה לאנשים ברגעים כאלה. זה עזר לי מאוד להתמודד".