הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

23 גוונים של אפור: צפון אירלנד מגיעה ליורו

עם שוער שהפך לחלוץ, וללא שמות מוכרים, אוניל חולם לעשות עוד סנסציה

מור רכס  01.06.16 - 19:55

תגיות: צפון אירלנד

הידעת: בתאריך ה-18 לפברואר 1982, צפון אירלנד אירחה את אנגליה למשחק הבינלאומי הראשון שלה בכל הזמנים. למרות החגיגיות, הצפון אירים יזכרו את מפגש זה לא רק בשל המאורע ההיסטורי אלא גם בגלל תוצאת הסיום. האנגלים התעללו במקומיים האומללים והשפילו אותם 0:13. עד היום זהו ההפסד הגדול ביותר של לוחמי הפלדה בכל הזמנים, כנראה שגם יישאר כך לעולם.

סגל: ללא שמות מפוצצים.
רבים טוענים שהדשחקן הגדול ביותר שיצא מבריטניה אי פעם היה ג'ורג' בסט הצפון אירי.  לצערם של אנשי הצבא הירוק לבן, כיום לא נמצא כוכבים גדולים כדוגמת ג'ורג'י המנוח. בסגל הדי אפור של הצפון אירים נוכל למצוא כמה שמות מעניינים שמשחקים בקבוצות בינוניות בפריימר ליג.

בהגנה נמצא צמד הבלמים מווסט ברומיץ' ג'וני אבאנס וגארת' מקאולי הוותיק. הקפטן סטיבן דיוויס מפולהאם הוא השחקן הבולט בחוליית הקישור ובחוד כוכב הנבחרת הבלתי מעורער-  קייל לאפרטי. הסקורר המדופלם שמעולם לא מימש את הפוטנציאל במדי הקבוצות הרבות בהן שיחק, העלה כמעט לבד. את צפון אירלנד לטורניר הנכסף לאחר שבמשחקי המוקדמות כבש 7 שערים ב-9 משחקים

שימו לב ל: ג'וש מאגניס - השוער שהפך לחלוץ
עולם הכדורגל ידע לא מעט שוערים שגם נחשבו לסקוררים לא רעים בכלל. רנה היגיטה, חוסה לואיס צ'ילאברט וכמובן רוג'ריו סני, פגשו את הרשת לא מעט פעמים. עם כל הכבוד לאלו, סיפורו של ג'וש מאגניס מעפיל על כולם.

הצפון אירי בן ה-25 התחיל את קריירת המשחק דווקא בין הקורות אך בגיל 17 כששימש כשוער הנוער של קארדיף, נאמר לו על ידי מאמנו ניר ארדלי כי סיכוייו להצליח בתפקיד זה לא גדולים במיוחד. מאגניס לא התייאש וניסה את מזלו בצדו השני של כר הדשא. מסתבר שניסיון זה הצליח בגדול, כיום ג'וש הוא הסקורר הבכיר של קילמרנוק הסקוטית ולא מין הנמנע שגם ביורו הקרוב נזכה לראותו קורע רשתות.

הצעיר בחבורה: פאדי מ'קנייר – ממשיך את דרכו של ג'ורג' בסט
לפני 8 שנים טוני קאולצ'ר אחד הסקאוטים הבכירים של מנצ'סטר יונייטד הבחין בכישרונו יוצא הדופן של פאדי מ'קנייר בן ה-12 ומיד צירף אותו למועדון הפאר האנגלי. כיום הילדון רק בן 20 אך כבר נחשב לאחת התקוות הגדולות של השדים האדומים.

בעונה החולפת הבלם/קשר, הצליח להשתלב בלא מעט משחקים בסגלו של לואיס ואן חאל אך התפרסם דווקא בשל שערוריית מין שבה הוא וחברו אנדראס פריירה, הציעו לצעירה בת 19 סכום של 10,000 לירות סטרלינג כדי לבלות איתם "בילוי תמים". בצפון אירלנד כולם מקווים שביורו הקרוב ילד הפלא יראה את ביצועיו ולא רק בחדר המיטות.

המאמן: מייקל אוניל - על הקרבה, נחישות ו-ווקסול
כשצפון אירלנד הוגרלה ביחד עם נבחרתנו לבית 6 במוקדמות מונדיאל 2014, מאמנם - מייקל אוניל, בחר לפרסם את הסגל למפגש מול ישראל בצורה ייחודית למדי כאשר הציג אותו על שמשת רכב מדגם ווקסהול. אותו צעד פרסומי של יצרנית הרכבים הבריטית ג'נרל מוטורס העלה לא מעט גיחוכים על פנינו אך כמו תמיד במקרה שלנו, צוחק מי שצוחק אחרון. בקמפיין האחרון אוניל בן ה-46 הוליך את המדינה שמונה רק מיליון ו-800 אלף איש ליורו הראשון בתולדותיה אחרי קמפיין מעורר השראה שהתאפיין בעיקר בהקרבה ונחישות.

תחזית: ג'ורג' בסט המנוח ייזכר לעד ככדורגלן והבליין הגדול ביותר בתולדות המדינה. ממשיך דרכו הצעיר בשדים האדומים, מככב גם הוא ולא רק על כר הדשא. ומאמנו מייקל אוניל, בוחר לפרסם הרכבים דווקא על שמשות של מכוניות. כנראה שהצפון אירים ייפרדו מהיורו כבר בשלב הבתים, אך אין ספק שהם יהיו הראשונים עימם  נרצה לבלות באיזה פאב מקומי בפאריס.