הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הנבחרת של האמשיק: סלובקיה רוצה להפתיע

החבורה של קוז'אק נתנו הצגה במוקדמות ועכשיו רוצה את הדבר האמיתי

מור רכס  11.06.16 - 14:20
המנהיג הבלעדי. האמשיק (getty)
המנהיג הבלעדי. האמשיק (getty)

תגיות: יורו 2016

הידעת? בשנת 2011 מארק האמשיק, קשרה המצטיין של נאפולי וקפטן המשנה של הנבחרת הסלובקית, נשדד על ידי רעולי פנים ברחובותיה הרגועים של העיר ה"שקטה" מדרום איטליה. כעבור מספר ימים, ארנקו ושעון הרולקס היוקרתי הוחזרו למוהיקן, ככל הנראה בעקבות מסע חיפושים קדחתני של האוהדים התכולים וחברי מאפיה חביבים.

השלד: מארק האמשיק ומרטין שקרטל -על קעקועים ומוהיקנים
ב-1976 צ'כוסלובקיה זכתה באליפות אירופה אחרי ניצחון בלתי נשכח על מערב גרמניה בדו קרב בבעיטות עונשין מ-11 מטרים. כעת, 40 שנה אחרי, סלובקיה מגיעה בפעם הראשונה לטורניר זה כמדינה עצמאית ואין ספק שיש לה מספר שחקנים שבהחלט מסוגלים לחדש את ההיסטוריה.

את חוליית ההגנה יוליך כמובן בלם ליברפול -מרטין שקרטל, בנוסף לקפטן המקועקע של הנבחרת נוכל למצוא את פטר פקאריק (הרטה ברלין), דושאן סבנטו ( קלן ) ואת נורברט גיומבר מרומא . מירוסלאב סטוך ( בורסאספור ) יהיה אחראי על המהירות, יוראי קוצ'קה ממילאן יהיה אחראי על האגרסיביות במרכז השדה אך ללא ספק הבורג המשמעותי ביותר בסלובקיה יהיה מארק האמשיק.

הקפטן של נאפולי וגדול שחקני סלובקיה יודע שבסופו של יום, הצלחת נבחרתו תלויה קודם כל ביכולתו. בשלב המוקדמות הוא בלט מעל כולם עם 5 שערים, אך בבית שכולל את אנגליה, ווילס ואת רוסיה, המוהיקן יצטרך לעבוד קשה מאוד כדי להוליך את סלובקיה לשלב הנוקאאוט.

שימו לב ל: סיפורו של וייס השלישי
לא לפני הרבה שנים ולדימיר וויס השלישי ( גם אביו וסביו כדורגלני עבר העונים לשם זה ), נחשב לאחד מילדי הפלא של הכדורגל הסלובקי. הקיצוני בן ה-26 התחיל את דרכו במחלקת הנוער של מנצ'סטר סיטי והיה נדמה שזה רק עניין של זמן עד שיגיע למעמד של כוכב באחת הקבוצות הגדולות ביבשת. אחרי קדנציות כושלות בבולטון, אספניול, פסקארה ואולימפיאקוס. וייס העדיף את הכסף הגדול של הליגה הקטארית וכיום הוא משחק במועדון אל -ג'ראפה. למרות שהקשר מעולם לא מימש את הפוטנציאל הטמון ברגליו בקבוצות השונות בהן שיחק, במדי נבחרתו הוא תמיד מספק את הסחורה. 

הצעיר בחבורה: אונדרג' דודה-"די מאריה" הסלובקי
סלובקיה מגיעה לצרפת עם אחד הסגלים המבוגרים בטורניר, אך למרות זאת אפשר למצוא מספר שחקנים צעירים שבהחלט ידברו עוד הרבה בשנים הקרובות בכדורגל העולמי. הבולט מבניהם הוא אונדרג' דודה. ממבט ראשון הקשר בן ה-21 נראה מעט ארוך וגמלוני (184 ס"מ ו-74 ק"ג ) אך ממבט שני כבר אפשר להבין מדוע האוהדים של לגיה ורשה הפולנית הדביקו לאלילם את הכינוי די מאריה הסלובקי. טכניקה אדירה, זריזות וראיית משחק נהדרת, הן רק חלק מסגולותיו של הילדון.

המאמן: יאן קוז'אק
יאן קוז'אק הוא אחד המאמנים האלמוניים שיגיעו לצרפת ביורו הקרוב. קוז'אק בן ה-61 אומנם נחשב לאחד הקשרים הגדולים של צ'כוסלובקיה בשנות ה-80, אך קריירת האימון שלו כללה אך ורק קדנציות מקומיות בסלובקיה. ב- 2013 הסלובקי קיבל לידיו את שרביט אימון הנבחרת וכבר בטורניר המוקדמות שכלל ניצחון 1:2 יוקרתי על ספרד, ניתן היה לראות שמדובר באחת הנבחרות הכי מסקרנות ביבשת.

תחזית: שתי בשורות למארק האמשיק כוכבה הבלתי מעורער של סלובקיה. 1- סוף כל סוף תוכל לצעוד ברחובות אירופה בלי חשש. 2- כנראה שתצטרך לחזור לדרום איטליה מוקדם מהצפוי, אנו לא צופים לנבחרתך עתיד מזהיר ביורו.