הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

המתנדב: סלוצקי ורוסיה מקווים להגיע הכי רחוק

המאמן שעובד ללא שכר רוצה לרשום הישג חסר תקדים עם הסגל המבוגר

מור רכס  11.06.16 - 17:00

תגיות: יורו 2016

וידאו: קטטה בין אוהדי אנגליה לאוהדי רוסיה

הידעת?
בנבחרת רוסיה תמצאו שחקן אחד בלבד שמשחק מחוץ לליגה המקומית. מדובר ברומן נוישטאטר משאלקה הגרמנית, שהוזנק ברגע האחרון בעקבות פציעתו של אלן דזגוייב חסר המזל.

  • 22:00 ביורו 2016: אנגליה נגד רוסיה

בדיוק כמו סלובקיה- יריבתה לבית ב' שזכתה לפני עשרות שנים ביורו בתור צ'כוסלובקיה, גם רוסיה זכתה באליפות אירופה בפעם האחרונה ובמתכונת הישנה, בתור ברית המועצות בשנת 1960. כעת, 56 שנים אחרי אותה זכייה, הסובייטים ינסו להחזיר עטרה ליושנה.

כמעט כל החוליה האחורית מבוססת על תפארתה של צסק"א מוסקבה- על שערם של הרוסים יגן איגור אקינפייב. את חוליית ההגנה כמו תמיד, יוליך שיאן ההופעות ( 115 ) סרגיי איגנשביץ' ולצידו נמצא את צמד התאומים ואסילי ואלכסיי ברזוצקי. שחקן משמעותי נוסף שלאו דווקא מגיע מצסק"א הוא איגור סמולניקוב, המגן הימני המצוין של זניט.

אלן דזגוייב שפרץ בדיוק לפני 4 שנים ביורו הקודם, אמור היה להיות הברומטר של הרוסים במרכז השדה ומי שימלאו את תפקידו יהיו דניס גלושקוב מספרטק מוסקבה והקפטן רומן שיריקוב מצסק"א. שחקנים בולטים נוספים בחוליה זאת הם אולג שאטוב ואיגור דניסוב מזניט. בחוד הרוסי ישחקו אלכסנדר קוקורין המצוין וחלוץ "ענק" נוסף שמוביל אותנו לפסקה הבאה.

שימו לב ל: ארטיום דזיובה- לא ילד אבל ענק
די סביר להניח שאם היינו מחזירים את מחוגי הזמן עשור אחורה, חלוץ כמו ארטיום דזיובה מזמן היה משחק באחת הקבוצות הגדולות ביבשת. לצערו או לשמחתו של "זלטאן הרוסי" ( 197 ס"מ ו-90 ק"ג ). בשנים האחרונות הכסף הגדול חזר לליגה הרוסית ושחקנים צעירים מעדיפים להישאר בחממה הביתית והקרה ולא לצאת לליגות הבכירות. מי שלא עוקב אחרי ליגה זאת, יגלה שמדובר באחד הסקוררים החדים ביבשת. חלוצה של זניט סיפק עונה נהדרת במדי התכולים של קבוצתו (15 שערים ו-5 בישולים) ולקינוח העלה כמעט לבד את רוסיה ליורו עם ממוצע נפלא של 8 שערים ב-8 משחקים.

הצעיר בחבורה: אלכסנדר גולובין- פרח הבוסר של סלוצקי
לצערנו הרב, בסגלו של לאוניד סלוצקי, לא נמצא יותר מדי צעירים נמרצים אחריהם נוכל לעקוב. למעשה, רוסיה מציגה את אחד הסגלים המבוגרים והאפורים ביותר שנראה ביורו הקרוב בצרפת. פרח בוסר שכן הצליח להסתנן לסגל שבו הגיל הממוצע נושק ל-30, הוא אלכסנדר גולובין. הילדון בן ה-19 שמסוגל לשחק כקשר אחורי, פליימקר ושחקן כנף, נחשב לאחת התקוות הבודדות של הכדורגל הרוסי לשנים הקרובות. שותפו לקישור של ביבראס נאתכו בצסק"א מוסקבה הוליך ב-2013 את נבחרת רוסיה עד גיל 17 לזכייה מפוארת באליפות אירופה. ביורו הנוכחי, הוא רק מקווה לטבילת אש מוצלחת.

המאמן: לאוניד סלוצקי- קבלן אליפויות וחוסך בעלויות
מאז חודש נובמבר בשנת 2005, רק מאמנים זרים קיבלו לידיהם את שרביט האימון לנבחרת הרוסית. אחרי הקדנציות של חוס הידינק, דיק אדבוקאט וכמובן כישלונו החרוץ של פאביו קאפלו. החליטו בהתאחדות הרוסית להחזיר עטרה ליושנה ולמנות את לאוניד סלוצקי המקומי. סלוצקי אומנם רק בן 44 אך כבר נחשב לאחד המאמנים המוערכים ברוסיה לאחר שזכה עם צסק"א מוסקבה (אותה הוא מאמן במקביל לנבחרת) ב-3 אליפויות ושני גביעים. למרות העפלה המשכנעת על חשבונה של שבדיה בשלב הבתים, הקלף שקנה את ליבם של האוהדים הרוסים, היה קבלת המפתחות לנבחרת ללא תמורה. כן חברים, אחרי חוזה העתק אותו קיבל דון קאפלו בקדנציה הקודמת, סלוצקי לא מרוויח אפילו אגורה שחוקה מתפקיד זה.

תחזית: כמו תחזית מזג האוויר ברוסיה כך גם התחזית ליורו- קר ואפור. במקרה הטוב סלוצקי וחניכיו יגיעו לשמינית הגמר.