הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עקף את שומכאר: פודיום 156 ללואיס המילטון

צפו: הבריטי סיים ראשון בברצלונה, ורסטפן הסתפק במקום השני

ברק צינמון
ברק צינמון  16.08.20 - 18:39

למרות שאנחנו רק באמצע העונה, עושה הרושם שאפשר כבר להכריז על אלוף חדש-ישן לעונת 2020. לואיס המילטון, שהחל מרוץ בפעם ה-92 בקריירה בעמדת הפול פוזישן, שמר על הבכורה הערב (ראשון) בגרנד פרי של ברצלונה מההתחלה ועד הסוף והוכיח שהוא פשוט ברמה אחרת מכל היתר. על הדרך הוא גם עקף את מיכאל שומאכר והפך לנהג שעולה על הכי הרבה פודיומים בפורמולה 1 אי פעם עם ה-156 שלו.

זהו הניצחון הרביעי ברצף של האלוף המכהן במירוץ היוקרתי שבקטאלוניה וה-88 שלו בקריירה (נמצא במרחק של שלוש ניצחונות משומאכר האגדי). הבריטי המשיך להגדיל את הפער בטבלת הנהגים, כשזהו ניצחונו הרביעי העונה מתוך שישה מרוצים.

המתחרה הגדול שלו בשבועיים האחרונים, מקס ורסטפן, הגיע עם ביטחון רב לאחר הניצחון במרוץ השני של סילברסטון והתחיל את היום בצורה פנטסטית. כבר בהקפה הראשונה, ההולנדי טיפס מהמקום השלישי אל המקום השני על חשבונו של ולטרי בוטאס, שהתדרדר למקום החמישי.

כבר בהקפה השביעית הייתה תחושה ברד בול של שחזור השבוע שעבר, והמהנדסים הודיעו ברדיו שהפער מהמקום הראשון מתחיל להיסגר וההולנדי השיב: ״אני יודע, המילטון נוהג ממש לאט״. למרות זאת, עושה הרושם שמרצדס למדו את הלקח משחיקת הצמיגים בגרנד פרי של בריטניה והקבוצה שייטה לניצחונה החמישי העונה.

הנהג השני של מרצדס, בוטאס, סיים פעם נוספת במקום השלישי והוא יכול להיות מאוכזב גם היום מאחר והפיני החל את העונה בצורה מצוינת. יאמר לזכותו כי הוא ביצע את ההקפה המהירה של היום.

רייסינג כמעט והשכיחה את הפחתת 15 הנקודות ממאזנה כשלאנס סטרול וסרחיו פרס סיימו בהתאמה במקומות החמישי והשישי. כזכור, המקסיקני חזר כמו גדול לאחר היעדרות בת שבועיים בגלל שמצא חיובי לנגיף הקורונה והוכיח פעם נוספת כי הוא אחד הנהגים המצטיינים של העונה.

סוף השבוע העגום של פרארי נמשך גם היום אחרי מקצה המוקדמות הגרוע בהיסטוריה של הקבוצה בקטאלוניה. התוכניות של שארל לקלר השתבשו בהקפה ה-38 של המירוץ כאשר המנוע כבה ולמרות שלקלר עוד הצליח לחזור להתחרות, תקלה בחגורת הבטיחות הכריעה אותו באופן סופי.