אריק ביואל חוזר לייצר - הפעם אופנועים ואופניים חשמליים

האיש שתכנן אופנועי הארלי פתח חברה עצמאית ומשיק לראשונה אופניים חשמליים עם טווח של מכונית

אביעד אברהמי, פולגז  19.03.19 - 13:16
תחילת כתבה

אריק ביואל הוא אולי היזם העקשן ביותר בעולם האופנועים. המהנדס המוכשר, שעבד עבור הארלי-דיווידסון, פרש ופתח חברה משלו הנושאת את שמו (Buell), נתקל תמיד בקשיים כלכליים - למרות האופנועים האיכותיים שאותם ייצר, שהציגו חשיבה רבה מחוץ לקופסה - ותמיד הגיע בסופו של דבר לפשיטת רגל. הפעם האחרונה הייתה לפני כשנתיים כשנאלץ לסגור (שוב) את EBR - שבגלגול האחרון שלה עבדה פחות משנה. 

עכשיו אריק ביואל חוזר, אבל בכיוון שונה לחלוטין. בשת"פ עם שני מומחים עולמיים בפורמולה E החשמלית, ביואל פתח את חברת Fuell (משחק המילים נחמד מאוד...), והכריז על דגם אופנוע חדש ודגם אופניים חשמליים חדשים.

ה-Flow הוא האופנוע, והוא ייוצר בשתי גרסאות - האחת מיועדת לרישיון A2 ובהגבלה של 15 כ"ס (11 קילוואט), והשנייה מיועדת לרישיון A1 עם הגבלה של 47.6 כ"ס (35 קילוואט). אין יותר מדי נתונים על האופנוע, פרט לעובדה שהמנוע יורכב ישירות על הגלגל האחורי וכן טווח הרכיבה, שלפי ביואל יעמוד על כ-200 ק"מ עירוניים. הטעינה תתבצע משקע חשמלי ביתי. המחיר המיועד: 11,000$ בארה"ב.

ה-Fluid הם אופניים חשמליים, שגם טווח הרכיבה שלהם יעמוד על כ-200 ק"מ. המהירויות המקסימליות יעמדו על 30 או 45 קמ"ש בהתאם לדגם, והוא בעל 2 מצברים בקיבול של 500Wh כל אחד. המחיר המלא בארה"ב יעמוד על 3,295$.

לפי Fuell, ייצורם של אופני ה-Fluid יחל כבר במהלך 2019, ואילו ה-Flow יחל בייצור בשנת 2021. נמשיך לעדכן, ונקווה שהפעם אריק ביואל יצליח קצת יותר מבחינה עסקית.

http://fullgaz.co.il/