החל שיווק מאזדה 6 ו-CX3 המחודשות בישראל

דלק מוטורס השיקה היום בארץ את מתיחת הפנים של מכונית המנהלים והג'יפון הקומפקטי. יותר כוח, עוד אבזור ובטיחות

ניר בן טובים  10.01.19 - 11:41
מאזדה 6 המחודשת (צילום: יצרן)
מאזדה 6 המחודשת (צילום: יצרן)
תחילת כתבה

באירוע דינמי שנערך בשעות אלה באילת, משיקה יבואנית דגמי מאזדה לישראל דלק מוטורס שתי מכוניות אסטרטגיות לאחר שאלה עברו אשתקד מקצה עדכונים יסודי - מאזדה 6 המחודשת והג'יפון הקומפקטי מאזדה CX-3. בהתאם לפילוסופיית המותג של מאזדה העולמית ממשיכים ביצרן לחזק את תפיסת ה'פרמיום' של המותג ולבדל אותו מול מתחרים עממים יותר. לראיה, נוספו השנה רמות אבזור מפוארות יותר לצד חיזוקים מערכתיים.

עבור ה-6 זו מתיחת פנים שניה בתוך פרק זמן של שלוש שנים. קדם לרענון זה תוספת טכנולוגית בדמות מערכות ה-G וקטורינג המסייעת להעברת כוח חלקה יותר לכביש, שאף התווספה בהמשך גם לשאר דגמי המותג המובילים. ואולם בפעימה זו, מאזדה מבצעת שינויים משמעותיים יותר פרט לעיצוב החיצוני המחודש שנוגעים גם למערכות ההינע שלה, תא הנוסעים, אמצעי הבטיחות וחווית הנהיגה. 

נתחיל בחרטום של ה-6, שם מנוע ה-2.5 ל' סקי-אקטיב קיבל דחיפת מרץ סמלית ל-195 כ"ס ושיפור גמישות המנוע מתחתית הסל"ד גם במנוע ה-2.0 ל' הבסיסי לו 165 כ"ס. במאזדה מדברים על צריכת דלק מתונה יותר בשיעור של בין 5-20% בזכות בקרת ניתוק צילינדרים במהירות של בין 40 ל-70 קמ"ש ושדרוגים פנימיים קלים שבוצעו בסעפות היניקה והפליטה שיתרמו בין השאר גם לביצועים נמרצים יותר. כמו כן, ה-6 תהיה שקטה יותר מקודמתה, נינוחה יותר (בולמי זעזועים חדשים) וכושר הבלימה של השתפר גם כן. תיבת ההילוכים הואטומטית נותרה עם שש מהירויות (פלנטרית).

תא הנוסעים של ה-6 הותאם מחדש לצרכי העשור הבא, עם צג ראשי מוגדל ל-8 אינץ', הפעלה קולית של מערכת SIRI, תאימות לאפל קאר-פליי,  לוח מחוונים דיגיטלי בגודל 7 אינץ', חימום וקירור מושבים, תצוגה עלית חדשה, כן התווסף בלם יד חשמלי, משענת יד אחורית עם שקע USB, מצלמות היקפיות ועוד היצע רחב של מערכות בטיחות חכמות. דגש מיוחד ניתן ב-6 לנוחות הנוסעים על ידי טיפול במושבים ובמיוחד בתמיכת הגב התחתון - שיפור של 40% על פי היצרן. 

מאזדה 6 תשווק ב-3 רמות גימור: לקשרי ב-170 אלף שקלים (2.0 ל' 165 כ"ס), לקשרי ב-175 אלף שקלים (2.5 ל'), פרמיום ב-190 אלף שקלים (2.5 ל) ומהדורה חדשה בשם Signature תמורת 200 אלף שקלים (כל התוספות האפשריות).

מאזדה CX-3 המחודשת

מתיחת הפנים של ה-CX-3 מחזקת בעדינות את עיצובה החיצוני והפנימי וכרוכה יותר סביב שדרוגים טכנולוגיים שנוגעים לאיכות הנסיעה שלה, בידוד הרעשים ותכנון חלל הנוסעים. היא תמשיך להמכר ב-3 רמות גימור מובחנות (ספורט, זום ו-פיור וויט הבכירה) במחירים שיחלו ב-137 אלף שקלים ועד גרסה 'מיוחדת' תמורת 151 אלף שקלים; זו מקבלת בנוסף לכל הציוד התקני גם חישוקי סגסוגת 18 אינץ', ריפודי עור נאפה, גימורים יוקרתיים, מושב נהג חשמלי עם זכרונות ועוד קישוטים שונים. 

ברמה הטכנולוגית במאזדה מדווחים על שינויים פנימיים במערכת ניהול מנוע ה-2.0 ל' (156 כ"ס) של ה-CX-3 שאמורים לתרום במעט לתגובות המצערת ולהפחתת החיכוך בין חלקי הפנים של המערכת. פרט לכך, ה-CX-3 מקבלת מערכות בטיחות מתקדמות יותר (בקרת שיוט אדפטיבית), בלימה אוטומטית ועוד. כמו כן, התווספה משענת יד קדמית, בלם יד חשמלי, משענת יד אחורית ועוד.

יוגב וויס מנהל התקשורת בדלק מוטורס מסר היום: "2019 עומדת להיות שנה גדושה ומרתקת במאזדה עם שינויים ושיפורים כמעט בכל הדגמים... ה-6 החדשה כבר יוקרתית ממש ועדיין הצלחנו לשמור על רמת מחיר תחרותית בסגמנט המשפחתיות הגדולות". 

 מבחנים למאזדה 6 המחודשת ולג'יפון CX-3 המחודש יפורסמו כאן "בעולם הרכב" בקרוב.

איך עוקבים אחרינו:

https://www.facebook.com/carworld5/

 פייסבוק

https://www.instagram.com/sport5_car/

אינטגרם

https://twitter.com/car_world5

טוויטר

 

https://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=7266&docID=299634&lang=HE

חדש: "עולם הרכב" מעכשיו גם בוואטספ שלכם!

 

הדפס