בגרסה מחושמלת: באגי החולות האגדי של פולקסואגן חוזר

זה היה כלי רכב פשוט המזוהה עם חופש ורוח צעירה ושובבה, כעת העיצוב הפך למודרני וגם הטכנולוגיה

בועז קורפל
בועז קורפל  04.02.19 - 08:36
(יצרן)
(יצרן)
תחילת כתבה

באגי החולות הפתוח והצבעוני של פולקסוואגן היה אחד האייקונים הגדולים של שנות ה-60 וה-70 במיוחד בחופים של קליפורניה בארה"ב וסימל יותר מכל דבר אחר את תחושת החופש ורוח הנעורים, אולי יחד עם הטרנספורטר העגלגל של אותם ימים שהיה חביבם של ההיפים שוחרי השלום והגראס הירקרק שהיה לא חוקי.

מחלקת העיצוב של פולקסוואגן העלתה את הרעיון להחזיר את הבאגי המצועצע לחיים אך הפעם בגרסה חשמלית ואת התוצאה נוכל לראות בתערוכת המכוניות השנתית של ז'נבה שתיפתח בתחילת החודש הבא. באותם ימים תמימים של שנות ה-60, הבאגי חולות הקליל השתמש בשלדה של החיפושית המיתולוגית אך כיום הבאגי החשמלי משתמש בפלטפורמה של המכוניות החשמליות שכבר הכרנו בגרסאות הקונספט הלא הן ה-I.D BUZZ וגם ה-CROZZ, פלטפורמה שנקראת MEB. בדיוק כשם שבאגי החולות האגדי השתמש בגלגלים גדולים וצמיגים רחבים, כך גם הגלגול המודרני שלו ואותם הדברים אפשר לומר על העיצוב הכללי ללא דלתות וללא גג.

האם זאת דרכה של פולקסוואגן לפלס את הדרך לליבם של האמריקאים המאוכזבים באמצעות רכב הקונספט הזה שיזכיר להם נשכחות, והאם נראה אותו גם בגרסה סדרתית? היצרן הגרמני לא חושף עדיין את הפרטים הטכניים של המכונית שנראית בשתי התמונות מגניבה ומהנה לנסיעה. פולקסוואגן שומרת את הפרטים לתערוכה שתיפתח את שעריה לקהל הגדול ב-7 בחודש מרץ.

הדפס