האם למרות הכל דוקאטי תימכר ל-KTM?

הדיון אודות האפשרות שאאודי תמכור את דוקאטי לא יורד מסדר היום. האם זה אמיתי ורציני? תלוי את מי שואלים

בועז קורפל
בועז קורפל  11.02.19 - 15:06
תחילת כתבה

אם נדמה לכם ששמעתם כבר אודות האפשרות שדוקאטי תעבור לידי חברת האופנועים האוסטרית KTM, אתם לא טועים. בסיבוב הקודם שנערך לפני כמה חודשים בזירת התקשורת עם הודעות מצידה של דוקאטי ומנגד של KTM, נראה היה שהחברה האוסטרית תעשה הכול בכדי שהיצרן האיטלקי ינחת בשורותיה גם אם המחיר יחצה את המיליארד יורו שזה הסכום שעליו דובר אם וכאשר תהיה עסקה שכזו. 

 

שטפן פיירר, מנכ"ל ובעלים של KTM והוסקווארנה לא מסתיר את התשוקה שלו למותג האיטלקי אבל מדבר גם על טכנולוגיה חדישה של מנועים בתצורת V4 שדוקאטי מצטיינים בה וזה תחום שמאוד מעניין את KTM שרוצה להיכנס לעולם האופנועים הגדולים בין אם מדובר באופנועי ספורט או אופנועי ספורט-טורינג. בפעם האחרונה ש-KTM רכשה מותג גדול, זה היה ב-2013 אז היא קנתה את הוסקווארנה מידיה של BMW ושכפלה את ההצלחה הענקית שלה בתחום אופנועי הפנאי לשטח וכעת היא גם מתחילה לשווק אופנועי כביש של הוסקווארנה. 

 

אאודי רכשו את דוקאטי במחיר של 850 מיליון יורו ומאז המכירות של היצרן האיטלקי נוסקות וגם התוצאות של הקבוצה במירוצי ה-MotoGP השתפרו והאופנועים האיטלקיים הפכו למבקרים קבועים בפודיום ובמיוחד בשנתיים האחרונות. האפשרות שחברת האופנועים תימכר נמצאת כל העת בשיח העסקי של עולם הרכב וזאת לאור החובות הכבדים וההוצאות הענקיות של פולקסוואגן בגלל פרשת הדיזל בארה"ב. "דוקאטי היא אחד היהלומים בכתר של הקונצרן הגרמני ואין כוונה למכור את המפעלים" אמר לאחרונה קלאודיו דומיניקלי מדוקאטי. אבל הנחישות של פיירר וכמות הכסף העצומה שיש ל-KTM בכדי לממש עסקת רכישה, משאירים ריח של עסקה שהולכת ומתקרבת. בסיבוב האחרון שבו דובר על אפשרות מכירה ראינו גם את הארלי דייוידסון מרחרחים בסביבה ובודקים אפשרות לרכוש את היצרן האיטלקי אך נראה כי הסכומים הגבוהים והרצינות של KTM הבריחה כל רוכש פוטנציאלי אחר וגם סיפקה לדוקאטי מידע לגבי הרצינות של המועמדים. הכדור בידיים של אאודי, אבל לא מן הנמנע שהוא יעבור בקרוב למגרש הכתום באוסטריה. 

איך עוקבים אחרינו:

https://www.facebook.com/carworld5/

 פייסבוק

https://www.instagram.com/sport5_car/

אינסטגרם

https://twitter.com/car_world5

טוויטר

 

https://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=7266&docID=299634&lang=HE

חדש: "עולם הרכב" מעכשיו גם בוואטספ שלכם!

 

 

הדפס