בקרוב בישראל: רכב סיני חדש

מותג רכב סיני חדש בדרך לארץ - קבוצת UMI תייבא לישראל מכוניות חשמליות מתוצרת HANTENG Automobile

בועז קורפל
בועז קורפל  16.05.19 - 06:46

תגיות: UMIרכב סיני

תחילת כתבה

שוק הרכב בישראל עומד לקבל שחקן חדש החל מהשנה הבאה. לא מדובר באורח מן המניין אלא ביצרן רכב סיני שעיקר התמחותו בייצור מכוניות חשמליות ויותר מכך, מדובר בקרוסאוברים חשמליים. סין היא יצרנית המכוניות החשמליות הגדולה בתבל וקצב הפיתוח המהיר של התעשייה הסינית מייצר הזדמנויות לשווקים במערב.

 

בקבוצת UMI יבואנית קאדילק שברולט ואיסוזו לישראל, זיהו את הפוטנציאל המקומי שלנו והערכות השוק הן כי הנהג הישראלי ימשיך לחפש בשנים הבאות את הקרוסאובר אבל בגלל תקנות זיהום האוויר והמיסוי הגבוה על בנזין, השוק ינוע לכיוון החשמלי ולכן המוצרים של HANTENG עונים על הקריטריונים הללו וזאת הסיבה לחתימה עם היצרן הסיני על הסכם התקשרות ויבוא שוטף של מכוניות מתוצרתו.

 

HANTENG Automobile. היא יצרנית רכב סינית בבעלות פרטית ולא שייכת לממשלה הסינית. היא הוקמה ב-2013 ובסיסה בעיר שנגרו שבמחוז ג'יאנגשי.. החברה הסינית הצעירה באופן יחסי, יודעת לפתח ולייצר גם כלי רכב בעלי הנעה במנועי בנזין, אבל הכיוון הברור הוא המכוניות החשמליות כאשר בהיצע שלה נמצאים שני קרוסאוברים במיתוג X5 ו-X7.

 

חברת UMI דיווחה למחזיקי המניות שלה על ההסכם החדש שעל פיו היא צפויה להחל ביבוא ושיווק של דגמים חשמליים המיוצרים על ידי HANTENG Automobile כבר במהלך שנת 2020 בכפוף לאישורים של משרד התחבורה ושל גופי התקינה האחרים.

 

UMI לא פרסמה עדיין אילו דגמים יגיעו ארצה וכפועל יוצא מכך מה תהיה רמת המחירים של המכוניות הללו לרבות תנאי רכישה ואחריות אך כל אלה צפויים להימסר בשלב הבא אחרי שהמכוניות הראשונות תגענה לארץ לצורך תקינה ואישורים נוספים.

 

מר דוד עיני יו"ר קבוצת UMI אמר לאחר החתימה על ההסכם כי שוק הרכב הסיני עתיד להפוך למשמעותי מאוד בעולם ולכן שיתוף הפעולה עם HANTENG Automobile הוא תוספת מבורכת לשוק הרכב הישראלי. לדברי עיני, מדובר בחברה צעירה ומודרנית, שמפתחת ומייצרת כלי רכב חשמליים בטכנולוגיה המתקדמת ביותר. ההסכם יחזק את מעמדה של קבוצת UMI כשחקנית מובילה בענף הרכב בישראל ויאפשר ללקוח הישראלי להנות ממגון מוצרים חשמליים בהתאם לדרישות השוק המשתנות.

איך עוקבים אחרינו:

https://www.facebook.com/carworld5/

 פייסבוק

https://www.instagram.com/sport5_car/

אינסטגרם

https://twitter.com/car_world5

טוויטר

 

https://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=7266&docID=299634&lang=HE

חדש: "עולם הרכב" מעכשיו גם בוואטספ שלכם!