הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חזק יותר ומחיר מוזל: סיטרואן קקטוס 130 כ"ס בישראל

דוד לובינסקי משיקה בישראל את הגרסה החזקה ביותר של הקרוסאובר הצרפתי ומודיעה במקביל אודות הוזלה של אחוזים בודדים בדגמי הבסיס

מערכת עולם הרכב  24.09.19 - 15:22
(צילום: רונן טופלברג)
(צילום: רונן טופלברג)

תגיות: סיטרואן

לראשונה בישראל ישווק סיטרואן קקטוס עם המנוע החזק ביותר בסדרת ה-1200 פיורטק. היבואנית המקומית של המותג דוד לובינסקי החלה למכור בימים אלו את ה-קטטוס החדש גם עם גרסת ה-130 כ"ס בחיבור אל תיבת הילוכים אוטומטית שש מהירויות. זאת ועוד, חלה הוזלה של כמה אלפי שקלים בדגמי הבסיס של הקקטוס וכן נרשמה הוזלה במכונית הסופר מיני של המותג, סיטרואן C3.

מנוע ה-1.2 ל' טורבו של הקקטוס נפוץ למדי ברכבי PSA כבר מספר שנים, אולם זו הפעם הראשונה שהוא מושתל בחזיתו של אחד מכלי הרכב הקלים ביותר במשפחה הצרפתית (1.09 טון). הוא מחלץ מ-3 בוכנות והגדשת טורבו הספק מרבי של 130 כ"ס ו-23.4 קג"מ מ-1,750 סל"ד. בחיבור אל תיבת הילוכים אוטומטית יפנית שש מהירויות, הוא מאיץ מעמידה ל-100 קמ"ש ב-8.6 שניות ועד 207 קמ"ש. צריכת הדלק הממוצעת היא 20 ק"מ לליטר בנסיעה משולבת על פי נתוני היצרן. 

 הקקטוס 2019 חנך את הבולמים החדשים שכיום מתהדר בהם סיטרואן C5 איירקרוס ובעתיד ישרתו דגמים נוספים. פטנט זה שהוצג בעבר הרחוק בדגמי הראלי של סיטרואן עושה שימוש בכריות שיכוך נוספות בתוך הבולם המקטינות את הזעזועים מהכביש במידה ניכרת ומאזנים את המרכב כנגד טלטלות על סלילה משובשת. תורמים לנוחות גם מושבים חדשים מסדרת Advanced comfort המדמים ישיבה בכורסא כחלק מחבילת ה-PK SHINE שמגיעה עם מערכות בטיחות מקוריות, צג דיגיטלי לשליטה במערכות המידע והמדיה, חישוקי 17 אינץ', בקלת אקלים דיגיטלית, חיישני חניה קדמיים ואחוריים ועוד. 

במסגרת השקת הדגם בישראל יעמוד מחירו על 115 אלף שקלים ויעודכן בסיום ההשקה ל-118 אלף שקלים. כמו כן, מחירו של הקקטוס החדש בעל 110 כ"ס הוזל ל-115 אלף שקלים ובזמן ההשקה עומד על 109 אלף שקלים. הוזלה מדווחת גם בדגם הסופר מיני של החברה, סיטרואן C3 בחבילת SHINE PK. מחירו הרשמי הופחת ל-104 שקלים ולרגל ההשקה תומחר זמנית ב-99 אלף שקלים. 

מחירי ההשקה זמינים למשך תקופה של 30 ימים.