מאזדה CX-30, החל ב-150 אלף שקל

דלק מוטורס תשיק ב-1 בדצמבר בישראל את הג'יפון החדש שיתברג מעל ה-CX-3. ישווק גם עם מנוע המפיק 195 כ"ס ומספר רמות אבזור

ניר בן טובים  14.11.19 - 13:58
(צילום: יצרן)
(צילום: יצרן)

תגיות: מאזדה

תחילת כתבה

קדימון לתחילת השיווק; יבואנית רכבי מאזדה לישראל קבוצת דלק מוטורס פרסמה היום (חמישי) כי החל ב-1 בדצמבר יהיה זמין באולמות המכירה הג'יפון הקומפקטי CX-30, רכב אותו הם מציבים בחוד החנית של הקרוסאוברים המשפחתיים יחד עם מאזדה CX-5. ה-CX-30 יימכר בישראל במספר רמות אבזור, שני מנועים וכולל כסטנדרט מערכות בטיחות מתקדמות. המחירים יחלו ב-150 אלף שקלים.

ה-CX-30 נולד כפתרון מודרני (וגם יעיל יותר כלכלית) נוכח הוואקום שנוצר בין מידותיהם של CX-3 וה-CX-5. הוא מחביא מאחורי מרכב דמוי קופה ספורטיבי את פלטפורמת מאזדה 3 החדשה והוא ינסה לגנוב קליינטים תומכי טויוטה C-HR למשל או הונדה HR-V. האורך שלו מקצה אחד לשני קצר ב-6 ס"מ מה-3 (4.4 מ') אבל הוא רחב עם 1.80 מ' ובסיס גלגלים של 2.65 מ'. נפח תא המטען עומד על 430 ליטרים.  

ביבואנית לא מוסרים מידע מלא אודות חטיבות המנועים (רובן משותפות למאזדה 3), אולם אחד מהם יחלץ הספק מרבי של 195 כ"ס בחיבור אל תיבת הילוכים אוטומטית שש מהירויות.

חלל הנוסעים הוא כמעט זהה לחלוטין ל-3 עם מערכת המולטימדיה הראשית MZD קונקט המשרתת את המשפחתית הקומפקטית עם צג ראשי 8.8 אינץ' וכל הממשקים המוכרים.  בדלק מוטורס ישווק את הרכב ב-3 מפרטים שונים, אולם מידע זה יפורסם רק בסמוך למועד הצגת הרכב בישראל בתחילת החודש הבא. המחיר שפורסם הוא לתקופת ההשקה.