ביצועים משפחתיים: קופרה אטקה בישראל

גרסת הביצועים של האטקה נחתה בישראל עם מנוע המפיק 300 כ"ס ומחיר התחלתי של רבע מיליון שקל

ניר בן טובים  02.12.19 - 14:20
תחילת כתבה

בסרטון: נהיגה ראשונה בקופרה אטקה (מתוך "תכנית עולם הרכב")

יבואנית רכבי סיאט ומותג 'קופרה' לישראל קבוצת 'צמפיון מוטורס' פרסמה היום (שני) כי לראשונה במחוזותינו הצנועים תחל לשווק מכונית ספורט של מותג הביצועים הספרדי CUPRA. כזכור, קבוצת סיאט התפלגה לפני כשנה וחצי וייסדה תת מותג ייעודי המשווק מכוניות ביצועים חזקות יותר דרך מערכת עצמאית. זו תשאף למשוך קהלים חדשים הן בקרב הקהל הצעיר וכן בקרב הנהגים המשפחתיים המסורתיים שמחפשים מנת ריגושים קצת יותר חריפה מהמקובל ב-SUV הקונבציונלי.

ל-קופרה יהיו עוד מספר דגמים בעתיד כולל אלטרנטיבה חשמלית, אבל הסנונית הראשונה בארץ היא ה-אטקה קופרה טורבו בנזין, המבוססת ישירות על סיאט אטקה. אי לכך אין ביניהן הבדלים משמעותיים בפרופורציות - המידות אותן מידות, מערכות הפנים כמעט זהות וגם רוב האבזור עובר ללא שינויים למעט תוספות קוסמטיות בעלות גוון ספורטיבי מודגש. קופרה הוסיפו להופעה את האלמנטים הייחודים להם כמו לוגו המותג בחזית, מערכת פליטה חדשה, כונסי אוויר מוגדלים, עיטורי כרום למיניהם, מראות צד מושחרות ועוד. 

ואולם, גולת הכותרת של האטקה קופרה הוא מנוע ה-2.0 ל' טורבו TSI שמותקן בחזיתה. זה מייצר הספק מרבי של 300 כ"ס ב-5,300 סל"ד ומומנט של 40.3 קג"מ הזמינים כבר ב-2,000 סל"ד. בחיבור אל תיבת הילוכים DSG שבע מהירויות זמן ההאצה ל-100 קמ"ש הוא 4.9 שניות והמהירות המרבית היא 245 קמ"ש. צריכת הדלק הממוצעת היא כ-12 ק"מ לליטר בנסיעה משולבת. מבחינה דינמית לקופרה אטקה בקרת מתלים עם מספר מצבי כיול נשלטים סלקטיבית על ידי הנהג, בולמים ספורטיביים ומערכת בלימה מחוזקת והיגוי משופר.   

רמת האבזור של ה-אטקה קופרה כוללת צג ראשי 8 אינץ', מערכת תאורת LED מלאה, מערכת שמע של חברת 'ביטס' עם שמונה רמקולים ו-סאב וופר, חיישני גשם ותאורה, משטח טעינה אלחוטי לנייד, מושבי ספורט, חישוקי 19 אינץ', כניסה והנעה ללא מפתח, לוח מחוונים דיגיטלי , מצלמות היקפיות 360 מעלות ועוד. לרכב גם מערכות בטיחות מתקדמות רבות: בקרת בלימה אוטומטית, פיקוח על שטחים נסתרים במראות הצד, בקרת שיוט אדפטיבית ומערכות התרעה שונות על קרבה מסוכנת לעצמים.  

מותג קופרה שהחל את דרכו בשנה הקודמת באירופה נעל את שנת 2018 עם יותר מ-14 אלף מסירות. השנה, חלה צמיחה חדה בביקושים ובין חודשי ינואר-אוגוסט צמחו המכירות ביותר מ-70%. נכון לספטמבר האחרון המותג הספרדי העביר יותר מ-17 אלף מכוניות. חברת SEAT עצמה גם היא רשמה שיא במהלך 9 החודשים הראשונים של שנת 2019 עם שיא היסטורי של יותר מ-410 אלף מכירות. 

המחיר לקופרה אטקה החדשה בישראל עומד על 250 אלף שקלים. ניתן להוסיף תמורת 17,900 שקלים את חבילת ה-PRO עם מושבי באקט וחישוקי 19 אינץ' ייחודים (Copper).