הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

החל שיווק רשמי של מותג GAC החשמלי בישראל

הרכב הראשון שנחת בארץ הוא ה-GE3 במחיר התחלתי של 139 אלף שקלים

ניר בן טובים  02.02.20 - 08:04

תגיות: GAC

תחילת כתבה

וולוג: בועז קורפל (GAC, סין)

יבואנית רכבי טויוטה לישראל קבוצת יוניון מוטורס פרסמה היום (ראשון) כי חברת 'אוריון מוביליטי'  שבבעלותה החלה לשווק בארץ באופן רשמי את רכבי חברת GAC הסינית. זאת לאחר שהחברה הזמינה את כלי התקשורת בישראל לביקור במפעלי החברה בסין לפני כמה שבועות כדי לערוך היכרות מוקדמת עם שורשיה והיקף פעילותה העולמי לקראת השקתם המקומית. בשלב זה, יימכר בישראל רק דגם אחד בלבד, ה-GE3, קרוסאובר בינוני במידותיו של MG ZS החשמלי (יריבו העיקרי), ובהמשך השנה יחבור אליו דגם נוסף ממשפחת הסדאן החשמלית, ה-AION.

ה-GE3 מתהדר במידות קונבציונליות לסגמנט עם בסיס גלגלים של 2.56 מ', אורך של כ-4.76 מ', ותא מטען של 370 ל'. תא הנוסעים מציע סידור הושבה מסורתי ל-5 אנשים עם אבזור נרחב שכולל מערכת מדיה ראשית בעברית מלאה עם אפליקציות WAZE, חניה ומוסיקה. מסביב לאיזור העבודה פיקוד על חלק מתכונות המערכת מגלגל ההגה, מושבי עור חשמליים, תאורת LED חיצונית, חישוקי 18 אינץ', כניסה והנעה ללא מפתח, גג-שמש, מצלמות היקפיות 360 מעלות, משטח טעינה לטלפון הסלולרי ועוד. ליושבים מאחור פתחי מיזוג נפרדים ושקעי USB ולרכב גם חיישני חניה אחוריים.

מבחינת מערכות בטיחות ותמיכה, הרכב מגיע כסטנדרט רק עם בקרות התרעה לא מקוריות של חברת 'מובילאיי' (סטיה מנתיב, התרעה על קרבה מסוכנת לעצמים וכדומה). שאר הסייענים די מקובלים עם שש כריות אוויר, בקרות יציבות ובלימה ועוד. לרכב ציון בטיחות של חמישה כוכבי ריסוק במבחני C-NCAP הנערכים בסין.  

מערכת החשמל של ה-GAC מציגה קיבולת גבוהה וטווח נסיעה גדול; ההספק המרבי עומד על 177 כ"ס ואת ההאצה ל-100 קמ"ש הוא מסיים בפרק זמן של 8.6 שניות. טווח הנסיעה של הסוללה הוא קצת יותר מ-300 קילומטרים על פי מדדי ה-WLTP (נהיגה בתנאי נהיגה מציאותיים) ו-כ-6-7 שעות לטעינה משקע ביתי. בעניין זה, מעירים בחברת יוניון מוטורס כי בעתיד תפרש בארץ רשת טעינה נרחבת יותר של חברת EV-EDGE עם פתרונות טעינה מהירים וזמינים. 

המחיר ל-GE3 בישראל יחל ב-139 אלף שקלים. במסגרת הרכישה מציעים ב'אוריון מוביליטי' את חבילת ה-POWER PACK ל-100 הקונים הראשונים; זו מורכבת ראשית כל מ-אופציה להחזיר את הרכב לאחר כחצי שנה ממועד הרכישה ולקבל זיכוי לרכישת רכב של טויוטה או לקסוס בניכוי עלות עמדת הטעינה (4500 שקלים) ובניכוי ההחזר החודשי על הרכב (2700 שקלים). במקביל לכך, החברה מתחייבת לטרייד אין עתידי במחיר מחירון בכפוף לרכישת רכב חדש, וכן מסגרת טיפולים חינם למשך 3 שנים או 45 אלף קילומטרים.

 דגמי GAC משווקים כיום ב-25 מדינות בעולם ומפעליהם עומדים בתקנים המחמירים ביותר בהכרה בינלאומית. פרופיל רכבי היצרן הסיני יגדל בעתיד בעוד 4-5 כלי רכב נוספים, ולדברי דור פיקל, מנכ"ל אורון מובילטי, המותג ייתן דחיפה רצינית לקידום הענף החשמלי בישראל: "התחום נהנה מפריחה בכל העולם וגם בישראל צובר תאוצה, בין היתר הודות למשרד האנרגיה ופריסתן של 2500 עמדות טעינה. מותג GAC מביא עימו מומחיות רבת שנים וניסיון אדיר בשוק הרכב החשמלי הגדול בעולם".