למבורגיני נותנת לאיטלקים כנפיים

שדה התעופה בבולוניה מושבת אבל למבורגיני מנסה להחזיר לנו את החיוך לפנים

ניר בן טובים  27.07.20 - 06:35

תגיות: למבורגיני

תחילת כתבה

השבוע התפרסמה כתבה ב'וושינגטון פוסט' שמתארת באופן נוקב באיזה היקפים פגע נגיף הקורונה באיטליה. התיירות ברצועת החוף הדרומית (אמאלפי) נחשבת ליעד מבוקש כמעט כל השנה (בעיקר בקיץ) אך עקב התפשטות המחלה והעדר תיירות חוץ העסקים בסכנת קריסה, בתי המלון עובדים בחצי תפוסה והעובדים מוצאים עצמם בלי פרנסה. אין מחלוקת שאיטליה נמנית על הקורבנות הגדולים של המגפה, אבל לפחות שערי הכניסה למדינה מנסים להראות סימני התאוששות כפי שקרה לאחרונה בשדה התעופה בבולוניה (Marconi airport).

למבורגיני ומנהלת שדה התעופה הבולונזית מנהלים התקשרות שנים ארוכות בשל התקרה המוניציפלית מעליהן והחיבור המוטורי שבין האוויר ליבשה. למבורגיני תורמת באופן קבוע אחת ממכוניותיה לעובדי התחזוקה שאחראים על הובלת המטוסים בין המסלולים עד לנקודת העגינה והחיבור לטרמינל. בכל פעם שרכב של למבורגיני מסיים את מחזור חייו משתדלים ביצרן להחליף את המכונית ואת צבעיה החיצוניים, זולת הכיתוב שתמיד נשאר אותו הדבר: Follow me על החרטום ו-Welcome to bologna על הדלתות. תודו שזה עושה לכם חשק לעלות על מטוס.

המגויסת הטריה לשדה התעופה היא למבורגיני הורקאן EVO שהוצגה ב-2019. זו נעטפה לצרכי הנמל בגווני הדגל האיטלקי, כרזות של דגל השחמט כדי שחלילה לא נשכח שהיא מתחרה בקטגוריית GT3 וכמובן שיש לה את תאורת הניווט המחויבת מעל ראשי הנהגים בצבע כתום. ההורקאן היא המכונית הנמכרת ביותר של למבורגיני עד היום עם למעלה מ-14 אלף יחידות בשבע שנים. הישג מרשים, אבל הישג שכנראה ישבר בקרוב משום שלמבורגיני אורוס, ה-SUV של האיטלקים כבר חצה את נקודת ה-10,000 עותקים בתוך שנתיים בלבד.  

להורקאן EVO מנוע עשרה צילינדרים בנפח 5.2 ל' המפיק 630 כ"ס ו-61 קג"מ העוברים לכל הגלגלים דרך תיבת 7מהירויות דו-מצמדית. אפס ל-100 קמ"ש? 3.1 שניות בלבד. מהירות מרבי?ת 325 קמ"ש. תנסו לדמיין את עצמכם במקום העובד של הנמל של עם המפלצת הזו בידיים שלכם, בלילה, על שדה תעופה מושבת. מה הייתם עושים? אנחנו יכולים רק לדמיין.