למכירה: מרצדס קופה משחקן הכדורסל הגדול בכל הזמנים

ה-S600 'לורינסר' שהייתה בעבר תחת בעלותו של מייקל ג'ורדן מוצעת למכירה לכל המרבה במחיר

ניר בן טובים  23.08.20 - 15:32
תחילת כתבה

לפני שבועיים החלו לצוץ ברשת שמועות על מכירת מכונית מסוג מרצדס S600 'לורינסר' משנת 1996 שככל הנראה הייתה שייכת בעבר ל"דמות נערצת מעולם הכדורסל". כמה ימים לאחר מכן, ובעקבות דרישה לבחון מסמכים רשמיים מצד גופים שונים שהביעו עניין ברכישתה, פרסמו בעליה תיעוד מלא של מכונית הקופה השחורה ופיזרו את המסתורין סביבה; מי שהחזיק אותה בעבר היה לא אחר מאשר מייקל ג'ורדן, כוכבה האגדי של שיקגו בולס שזכה ב-6 אליפויות NBA ועוד אינספור תארים שונים.     

ג'ורדן, היום בן 57, רכש את המכונית ב-23 בדצמבר 1995 בסמיכות לחג המולד. מקורבים למרצדס בצפון ארה"ב אומרים שג'ורדן רכש את ה-S600 כמתנה לאשתו לשעבר חואניטה שמאז החליפה את שמה לוואנוי (היא גם רשומה כבעלים נוספים ברשיון הרכב), אבל לא ברור כמה הוא שילם תמורתה לפני 25 שנה. מי שמחפש עוד ראיות חותכות לכך שהייתה ברשותו ימצא אותן בסדרת המופת ששודרה לאחרונה בנטפליקס, "הריקוד האחרון" המגוללת את קורות חייו ואת היחסים המורכבים עם בני קבוצתו בשיקגו. 

המכונית חנתה אצל מייקל ג'ורדן עד שנת 2003 והתגלגלה לעוד 2 בעלים נוספים אחרי שנמכרה. כיום, עם 252,838 קילומטרים על מד המרחק, היא מוצעת למכירה על ידי מועדון המכוניות של בוורלי הילס.  ה-S600 מגיעה בגוון כחול (Navy blue) עם מנוע V12 המפיק 394 כ"ס בחיבור לתיבת הילוכים אוטומטית והנעה אחורית. לפי הרישום שלה ב-EBAY כתוב שהיא כוילה על ידי סדנת 'לורינסר', אבל בסדנה טוענים שמלבד החישוקים שלה אין בה כנראה שיפורים אחרים, קוסמטיים או ברמת הביצועים. בתא הנוסעים 4 מושבים, גג-שמש, ריפודי עור כורסתיים ורדיו-טייפ. "הדבר הכי מדליק פה? כשאתה מניע את הרכב נדלק בטלפון כיתוב: POWER ON JORDAN", כך אומר המכונאי הראשי של המועדון.  

אלכס מאנוס, שרכש את ה-S600 עבור בית המכירות שהקים בבוורלי הילס אומר שהיה קשה מאוד לגרום לבעלים הקודם להיפרד מהמכונית. "זה היה מסע שכנועים מייגע", כך ציין. אולם לפי המחיר כעת, שכבר טיפס מ-23 אלף דולר לפני עשרה ימים ל-202 אלף דולר היום (ראשון), זה בהחלט השתלם לו. "זה מאוד מרגש לקבל מכונית עם ערך היסטורי כזה. יש אנשים שיש להם קלפים, או כדורי כדורסל חתומים שלו, גם נעליים ופוסטרים. אבל כמה יכולים להגיד שהם נוהגים במכונית של אייר ג'ורדן, השחקן הגדול בכל הזמנים"?

מי שצפה "בריקוד האחרון" ונגוע במחלה המוטורית בטח הבחין בעוד כמה מכוניות שג'ורדן נהג בהן. בין היתר הסתובב עם שדר הספורט אחמד רשאד בריינג' רובר מפואר ולאימוני הקבוצה היה מגיע מדי פעם בשברולט קורבט או בפורשה 911. כיום מחזיק ג'ורדן, שמוערך ב-2.1 מיליארד דולר, אוסף מכוניות צנוע כולל מרצדס-מקלארן SLR722 ועוד כמה רכבי פרארי, אסטון מרטין וקורבטים, אבל מי שרגיל לרחף באוויר מעדיף כנראה גם לטוס במטוס הפרטי שלו - גאלפסטרים G550 אותו רכש ב-60 מיליון דולר. 

מועדון המכוניות של בוורלי הילס יסגרו היום את המכירה, אלא אם כן תתקבלנה הצעות מפתות עוד יותר משהונחו על שולחנם (ויש סיכוי גבוה שזה יקרה). לישראל בכל אופן לא ניתן לייבא את ה-S600 של הוד אווירותו כי איננה עומדת בקריטריונים של משרד התחבורה עבור מעמד של "רכב אספנות" (30 שנה על הכביש או יותר).  טוב נו, אולי ג'אד בושלר מוכר משהו.