הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בוס חדש בפרארי

פרארי ממנה מנכ"ל חדש שמגיע מחוץ לעולם הרכב כדי לטפל הן במפעלי החברה והן בקבוצת ה-F1

בועז קורפל
בועז קורפל  09.06.21 - 13:23

תגיות: פרארי

מאז הודעתו של מנכ"ל פרארי לשעבר, לואיס קמיליירי, על סיום תפקידו בסוף שנת 2020 מסיבות אישיות, ג'ון אלקן, נציג משפחת הבעלים של פרארי קיבל את התפקיד באופן זמני. הבוקר (רביעי) מודיעים רשמית בפרארי כי הוא יעביר את הלפיד ב-1 בספטמבר למנכ"ל הבא, בנדטו ויניה, איטלקי בן 52 שמכהן בימים אלה כנשיא חברת STMicroelectronics ושל עוד 3 חברות נוספות מתחום האלקטרוניקה והמוליכים למחצה והפעילות של החברות הללו נמצאות תחת המטרייה הרחבה של פיאט-קרייזלר. מכאן, מעשית הקשר של ויניה לתחום, אם כי מדובר באדם שלא מגיע מתעשיית הרכב או אחד שצמח בתוך שורותיה של פרארי.

תפקידו של ויניה לא יתרכז רק בקבוצת הפורמולה 1, אלא יותר במפעלי פרארי ובפיתוח והייצור של הדגמים החדשים של פרארי לשנים הבאות ובעיקר המעבר לעולמות החשמליים בעתיד הקרוב. ויניה נמצא בתחום בו הוא מומחחה כבר 26 שנים ולדבריו של ג'ון אלקן, מנכ"ל החברה הנוכחי (הזמני) יש לקשר שלו עם עולמות האלקטרוניקה יתרון גדול שיסייע לפרארי לפתח פלטפורמות טכנולוגיות חדשות בעתיד ולהוביל את שוק הרכב עם חידושים מעניינים מתוצרת בית.
 

למרות שהמשימה של ויניה תתרכז רובה ככולה במפעלי פרארי, הוא יהיה אחראי גם על קבוצת הפורמולה 1 ועל קבוצות המרוצים האחרות של פרארי בקטגוריות שונות. נכון להיום הוא מקבל את קבוצת הפורמולה 1 במצב הרבה יותר טוב מכפי שהיא הייתה תחת ניהולו של לואיס קמיליירי, שכן בשלב זה של העונה היא מדורגת במקום השלישי באליפות העולם ליצרנים אחרי רדבול ומרצדס.