הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דרקון: פורד תייצר ברונקו 'ראפטור'

גרסת הביצועים השרירית של הברונקו תגיע לכבישים כבר בשנה הבאה. קדימון

בועז קורפל
בועז קורפל  29.09.21 - 08:03

תגיות: פורד

התוספת של המיתוג "ראפטור" לטנדרים של פורד איננו מסתכם רק במדבקות וקיט תוספות חיצוניות שמלהיב את הדמיון. מדובר בגרסה נפרדת שלוקחת את המכונית למגרש אחר לגמרי ויוצרת קטגוריה מפתיעה שבעבר אפילו לא הייתה קשורה לעולמות רכבי העבודה ע"ע פיק אפ או רכב קבלנים. למען האמת, המיתוג ראפטור" נולד בארה"ב והוא מיועד לדגם F-150 אם כי ברבות השנים, הלקוחות מחוץ לגבולות אמריקה יכולים היו להנות מגרסת ראפטור גם בפורד ריינג'ר. הגרסאות כבר מזמן אינן מכוניות יומיומיות שימושיות לתחום שלשמו הן נוצרו והראפטורים שהסתובבו בכבישי ארה"ב יצרו גירוי אצל יצרנים אחרים שהעלו לכבישים גרסאות מתחרות לראפטור. פורד לא קפאו על השמרים עם גרסת ראפטור ובקרוב יגיע לכבישים רכב בגרסת ראפטור R קיצונית עוד יותר.

כעת, עם הצלחתו המסחררת של הפורד ברונקו החדש, וחרף העובדה שהמכונית איננה בתצורת פיק-אפ, בפורד מודיעים כי החל מהשנה הבאה תצטרף למגוון הגרסאות של כלי השטח החדש גם גרסת ראפטור שתספק מענה לחובבי גרסאות שטח קיצוניות כמו של ג'יפ בעיקר. ההודעה אמנם רשמית וחדשה, אבל פורד לא ממהרים לשחרר מידע טכני אודות הגרסה החזקה אבל מומים בארה"ב טוענים שלמרות שפורד משחקים בדמיון הפרוע של חובבי הרכב שחולמים על מנועי V8, הרי שהמציאות תטפח על פניהם והמכונית תכיל ככל הנראה מנוע V6 מוגדש טורבו שההספק שלו ישאף ל-400 כוחות סוס.
 
נציין כי הברונקו הנוכחי עם מנוע V6 מציע נפח של 2.7 ליטרים בהספק 315 כוחות סוס ואילו רשימת הציוד של הברונקו ראפטור העתידי עשויה להכיל מנוע בנפח זהה אם כי בהספק גבוה והמכונית תכלול בין היתר מערך מתלים משופר ומותאם לנסיעה מהירה בשטחים מדבריים וחישוקי גלגלים בקוטר גדול יותר וגם צמיגים במידות גדולות. מחירו של הברונקו ראפטור יהיה יקר מכל שאר הדגמים אך טרם פורסם המספר הרשמי.