הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"חבל שמדברים עליו כאילו הוא מת"

הבן של מייסד חברת פרארי מספר על המפגש האחרון שלו עם מיכאל שומאכר

ניר בן טובים  06.10.21 - 08:28
מיכאל שומאכר במדי מרצדס (צילום: Getty)
מיכאל שומאכר במדי מרצדס (צילום: Getty)

תגיות: פרארי

גם בעקבות סרט הדוקו אודות מיכאל שומאכר שעלה לאחרונה בנטפליקס נותרו הרבה סימני שאלה לגבי מצבו הרפואי. עדכונים מאז התאונה הטרגית שארעה באתר הסקי מריבל, בהרי האלפים הצרפתיים ב-29 בדצמבר 2013 היו מעטים, אם בכלל, לאחריה שקע לכאורה בתרדמת ואושפז. במסגרת הסרט ששודר באמצע החודש הקודם, דיברה קורינה שומאכר בזהירות על החלמתו אבל לא חשפה הרבה מעבר למה שכבר פורסם לפני כן. בסוף השבוע האחרון, הגיע תורו של פיירו פרארי, סגן נשיא המותג האיטלקי ובנו של המייסד, אנזו פרארי, להוסיף כמה חוויות מהצד שלו, ואולי סיפק לראשונה תמונה קצת יותר מובנת.  

בראיון שנתן לכלי התקשורת באיטליה, נזכר פרארי (76) בהזדמנויות בהן נהנה מחברתו של מייקל שומאכר והדגיש את אישיותו המורכבת של הנהג הגרמני שצבר 7 אליפויות פורמולה 1. "היה לי העונג לקבל את שומאכר כאורח בבית ולשתות בקבוק יין אדום יחד. הוא מאוד נהנה מרגעי האינטימיות והשקט האלה", אמר פיירו. "הוא היה אדם פשוט, ברור ומדויק. אישיות לינארית מאוד", כך ציין. כשניאות לספר אודות בריאותו של שומאכר והמסתוריות שאופפת אותה, חיזק את דבריה האחרונים של קורינה ובה בעת ביקש להפריך אמירות שנויות במחלוקת ששמע לאחרונה וגרמו לו להתנועע בכסא בחוסר נוחות. “צר לי שאנשים מדברים עליו כאילו הוא מת. הוא לא מת. הוא שם. אבל הוא לא יכול לתקשר".

הסכמת משפחת שומאכר לקחת חלק בסרט אפשרה לקורינה לדון ברגשות המשפחה וההשלכות הפסיכולוגיות עליה ועל ילדיהם, עקב מצבו של מיכאל. "מעולם לא האשמתי את אלוהים במה שקרה. זה היה רק ​​מזל רע, שכן זה יכול היה לקרות לכל אחד. כמובן שאני מתגעגעת אליו כל יום. אבל אני לא היחידה שמתגעגעת אליו. הילדים, משפחתו, אביו, כולם מסביב. כולם מתגעגעים למיכאל. אבל הוא כאן. הוא שונה, אבל הוא כאן. וזה נותן לנו כוח. אנחנו חיים יחד בבית. הוא נמצא בטיפול. אנו עושים הכל כדי לשפר את מצבו, כדי להבטיח שנוח לו ולגרום לו להרגיש כמו משפחה".

גם בסרט התיעודי, חידדה קורינה את הסיבות לכך שהמשפחה שומרת על סודיות. "מיכאל תמיד הגן עלינו, עכשיו אנחנו מגנים על מיכאל. אנו חיים את חיינו, 'פרטי הוא פרטי' כפי שהוא תמיד אמר. חשוב לי מאוד שהוא יוכל להמשיך ליהנות מהחיים הפרטיים שלו ככל האפשר. מה שלא יקרה, אני אעשה כל מה שאני יכול. תמיד נהיה כמשפחה, אנו מנסים להתקדם כפי שמיכאל היה רוצה וכפי שהוא עדיין רוצה".

באותו ראיון, פיירו פרארי, שמחזיק כ-10% נתח מהמותג האיטלקי והונו מוערך ב-4.5 מיליארד יורו, נשאל גם לגבי איכות הנהגים של היום לעומת העבר, ודאג לחלק מחמאות לצמד הנוכחי של הקבוצה, לקלר-סאיינז. "אבי (אנזו) בהחלט היה אוהב את שארל לקלר. תמיד קשה להשוות לעבר. ז'יל וילנב נהג תמיד באינסטינקט טהור. לקלר שונה מאוד בהקשר הזה. הוא נהג חכם ומוכשר מאוד ברמות שונות. יש לו רפלקסים יוצאי דופן וריכוז רב. אם ניתן לו את הרכב הנכון, הוא יכול להצליח בגדול. קארלוס הוכיח שהוא חזק ומהיר. יש לנו צוות טוב והדברים יהיו שונים עבורנו בעתיד. בשנה הבאה הקלפים יחולקו מחדש ונתחיל מאפס עם תקנות טכניות חדשות".