הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

האשה המהירה בעולם

מצדיעים לנהגת המירוצים ג'סי קומבס לרגל יום האשה הבינלאומי 2022

בועז קורפל
בועז קורפל  08.03.22 - 08:23

השם ג'סיקה קומבס אולי לא אומר לכם יותר מדי. אבל מדובר באגדה שהייתה ואיננה. ג'סיקה קומבס האמריקאית שנולדה בקיץ 1980 ברוקרוויל שבמדינת דקוטה הדרומית נכנסה לספרי ההיסטוריה כנהגת המרוצים הראשונה שקבעה את שיא המהירות על הקרקע בכלי רכב עם 4 גלגלים ב-2013 ועצרה את מד המהירות על 632.4 קמ"ש ושלוש שנים לאחר מכן היא שברה את השיא שלה עצמה עם 841.33 קמ"ש עם אותו רכב שנקרא "נורת' אמריקן איגל פרוג'קט" וזה זיכה אותה בכינוי: "האישה הכי מהירה על 4 גלגלים".

חייה של קומבס היו תמיד סביב התחום המוטורי והיא גם הגישה למעלה מ-90 פעמים תכנית טלוויזיה מוטורית בשם Xtreme 4x4 בערוץ הטלוויזיה האמריקאי Spike TV וגם תכניות מוטוריות נוספות כמו "גראג' גירל" ו-"101 דברים מוטוריים שצריך לעשות לפני המוות" מה שהפך אותה לדמות מוכרת ואהובה בסצנה המוטורית בכלל ובספורט המוטורי בפרט בצפון אמריקה.

הנערה האמריקאית שגדלה במשפחה גדולה מרובת ילדים עם רקע מוזיקלי דווקא, נמשכה לעולם המכוניות והשיפורים, העיצוב והטכנולוגיה וזה גם מה שהכתיב את חייה. ג'סי קומבס מצאה את מותה בגיל 39 בתאונה כשהיא משתתפת בניסוי נוסף לשבור את שיא המהירות שלה במדבר במדינת אורגון כשהיא בתא הנהג של אותו רכב אבטיפוס עם מנוע סילוני שאיתו היא נכנסה לספר השיאים של גינס.

הדיווח בטלוויזיה האמריקאית על התאונה:

https://abcnews.go.com/GMA/News/video/extreme-athlete-jessi-combs-dies-car-crash-65261881