הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ב.מ.וו רוכשת את סדנת השיפורים Alpina

החברה הפרטית לה שיתופי פעולה עם BMW מזה 50 שנה, הפכה כעת לעוד בורג בשדרת הנכסים של המותג הבווארי

בועז קורפל
בועז קורפל  13.03.22 - 11:24

תגיות: BMW

סדנת הביצועים הגרמנית Alpina מהעיר Buchloe שבגרמניה שהתמחתה בשדרוגים בתחום הביצועים וגם בתחום העיצוב של מכוניות מתוצרת BMW, נרכשה על ידי יצרנית המכוניות הגרמנית ועל פי הצהרה רשמית של הבעלים החדשים המכוניות שהסדנה תשפר ותשווק יהיו מבית היוצר של היצרן עד שנת 2025. לא פורט בהודעה מה המחיר ש-BMW שילמה לרכישת הסדנה היוקרתית והמקצועית וגם לא פורסם מה יהיה אחרי שנת 2025 שידועה כשנת מפנה בתעשיית הרכב באירופה לנוכח החמרת תקנות זיהום האוויר והמעבר הכמעט גורף להנעה חשמלית.

הרשויות בגרמניה אישרו את העסקה לאחר ש-BMW התחייבו שלא לפטר אף אחד מעובדי הסדנה, ואלה שלא יהיה להם יותר מקום במחלקה שתוקם בתוך BMW יקבלו הצעת עבודה אחרת במפעלי החברה במינכן. סדנת Alpina הוקמה ב-1965 והתמחתה בשדרוג של תחום הביצועים של מכוניות ספורט מתוצרת BMW ושנים לאחר מכן הסדנה רכשה בעצמה את המכוניות מהיצרן ומכרה אותן תחת המותג שלה עם שדרוגים בתחומים נוספים פרט למנועים ולמכלולים ספורטיביים יוקרתיים ומקצועיים. שנת 2021 הייתה השנה המוצלחת ביותר בהיסטוריה של הסדנה עם מכירות של 2,000 מכוניות תחת המותג שלה. הלקוחות שכבר רכשו מכוניות ממותגות בעבר ימשיכו לקבל שרות ומלאי החלפים יישמר לטובתם והמתקן של הסדנה יהפוך למרכז לוגיסטי ללקוחות קיימים.

אחד התחומים המיוחדים שהסדנה עסקה בהם הוא שיפוץ ושחזור של מכוניות קלאסיות ולדברי היצרן הגרמני התחום ימשיך את פעילותו ללא שום פגיעה במכוניות קלאסיות קיימות או בכאלה שיבקשו להיכנס לתהליך כזה בעתיד. "בעולם שבו תקנות הזיהום הולכות ומחמירות והטכנולוגיה משתנה בקצב מסחרר, יהיה קשה להמשיך ולהפעיל את הסדנה כבעבר ולכן הוחלט לרכוש אותה ולהתמזג עם מפעלי החברה" נאמר בהודעה הרשמית של BMW. בנוסף לזה הודיעו היצרנים בגרמניה כי מהנדסי הסדנה יקבלו סיוע הנדסי וטכנולוגי בתחום הפיתוח של מערכות חדשות וטכנולוגיה חדישה למען שימור התחום בעתיד.

"עם העברת המותג ALPINA, החברה המשפחתית Bovensiepen קובעת את המסלול לעתיד. נמשיך את מפעל חייו ומורשתו של אבינו. עם המומחיות והידע המעמיקים שלנו, נמשיך להביא הצעות ניידות שונות אך מרשימות לשוק", אומר המנכ"ל פלוריאן בובנסייפן. "המשפחה שלנו, העובדים שלנו ימשיכו לעמוד על איכות הנדסית ברמה הגבוהה ביותר. פעילות הייצור שלנו תהפוך לשירותי הנדסה עם הזמן. באמצעות ארגון מחדש אסטרטגי זה, פעילות החברה נשמרת גם בעתיד".