הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מקצה עדכונים בטויוטה ראב4

חידושים בנראות ותא הנוסעים של הקרוסאובר ההיברידי. בארץ בשנה הבאה

ניר בן טובים  22.06.22 - 15:24

תגיות: טויוטה

טויוטה מציגה באירופה את Rav4 לשנת הדגם 2023: לא מדובר במתיחת פנים מקיפה, אלא בשדרוג "עונתי" המוקדש לחידוד חווית המשתמש, מה שנקרא לעתים בארה"ב Model year update. שיפורים אלה באים לידי ביטוי בתוספות של האבזור הכרוכות גם בבטיחות וגם בקישוריות עבור הטלפונים הסלולרים שלכם ורף ההגנה. הייצור של הרכב והמשלוחים הראשונים יחלו עד סוף השנה, כלומר בישראל נראה אותו מתישהו בשנה הבאה, סביר שברבעון הראשון.

בדומה לקורולה המחודשת שהוצגה לאחרונה, הרבה מאוד תשומת לב הופנתה לתא הנוסעים. ה-Rav4 מאמץ את מערכת המולטימדיה החדשה עם מסך 10.5 אינץ' הכוללת, כסטנדרט, ניווט מבוסס ענן ושירותים נלווים. בנוסף לעדכונים מרחוק, מערכת המידע המשופרת מציעה גם תאימות לאפליקציית MyT, המאפשרת שליטה בפרמטרים מסוימים של הדגם (כולל חלונות, מנעולים, אורות, מחווני כיוון ובקרת האקלים), יחד עם העוזרת הווירטואלית שניתן לנהל עימה דיאלוג באמצעות הפקודה "היי טויוטה". כאופציה, היצרנית היפנית תשווק גם חבילה מורחבת: ניווט גם ללא חיבור לאינטרנט, זיהוי תמרורים, תחזיות מזג אוויר וציון אזורי תנועה מוגבלים (לא קיים בארץ). 

חידוש נוסף הנוגע לתא הנוסעים הוא החלפת לוח המחוונים הרגיל, הארכאי משהו בלוח מחוונים עם מסך 12.3 אינץ' דיגיטלי מלא עם תתי תפריטים מושקעים הרבה יותר. ארבע גרסאות גרפיות זמינות, הנקראות Casual, Smart, Sport ו-Tough, מובדלות הן מבחינת הצבעים והן בסוג המידע המסופק לנהג. עבור הדגם הבסיסי בלבד, טויוטה סיפקה גרסה נוספת עם מסך 7 אינץ'.

חבילת  Toyota Safety Sense מתפתחת גם ב-Rav4 ותהיה זמינה בכל רמות הגימור ללא חוסרים משמעותיים בעזרים הבטיחותיים. בהשוואה לגרסה הקודמת, שופרו מספר פיצ'רים, ונוספו התרעות ואמצעים לחמיקה מתאונות: מערכת הקדם-התנגשות מסוגלת גם לנטר צמתים ונוספה פונקציית Emergency Steering Assist, המסייעת לנהג להימנע מהולכי רגל, רוכבי אופניים וכלי רכב. לבסוף, לשנת הדגם 2023 טויוטה משלימה את הארסנל אעם הצבע החיצוני החדש של פלטינום לבן פנינה, יחד עם אפשרות לגוונים כפולים. 

הרכב המנועים ממשיך ללא שינוי בשלב זה. בחזית האקולוגית מנוע 2.5 ל' היברידי עם 218 כ"ס מחובר אל תיבת הילוכים רציפה, ומעליו גרסת פלאג-אין הייבריד עם 306 כוחות סוס, טווח של כ-75 קילומטרים על הסוללה והנעה כפולה. דגם ה-2.0 ל' שנמכר בארץ עם 175 כ"ס והנעה כפולה ככל הנראה ישאר גם הוא, כדגם הכניסה.