הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קיה סלטוס מתחדש

עדכונים ב-SUV הקומפקטי של הקוריאנים עם התמקדות בחלל הנוסעים וקוסמטיקה קלה

ניר בן טובים  30.06.22 - 12:44

תגיות: קיה

קיה הציגה מיני מתיחת פנים לקרוסאובר סלטוס, שהוצג כאן בישראל באוגוסט לפני כשנתיים. הוא יושק בכבישים במהלך שנת 2023 ובמסגרת החידושים שלו נעשו שינויים טכנולוגיים וחיצוניים כדי ליישר קו עם הדור החדש של נירו וספורטאז'.  החשיפה העולמית שלו מתוכננת ל-15 ביולי במסגרת תערוכת הרכב בקוריאה (בוסאן).

כנהוג במקצה עדכונים שמגשר בין נקודת הזמן הנוכחית עד להופעת הדור הבא, מרב העדכונים של הסלטוס הם במישור החזותי וחווית המשתמש; קיה מעניקה לו פגושים חדשים, קו קדמי עם שבכה מורחבת, חישוקי 18 אינץ' חדשים, פנסי חזית מודרניים יותר וכן שינתה את עיצוב פנסי הדרך בתחתית. מאחור בוצעו ליטושים קצת יותר מרחיקי לכת לפי גלי האופנה האחרונים וכמו מתחרים רבים, מאמץ קורת תאורת LED שדופה אך אלגנטית שמחברת את חגורת המותן האמצעית.

מבחינת מנועים עדיין לא ידוע אם הדגמים שיגיעו לישראל יעמיקו את ההיצע הקיים, שמורכב כרגע רק ממנוע 2.0 ל' אטמוספרי שמפיק כ-150 כ"ס ומשודך אל תיבת הילוכים רציפה (עם מערכת המדמה חלוקה מדורגת) והנעה קדמית. לקיה יש בקנה מספר מנועים, כולל היברידיים, פלאג-אין וכן מנוע 1.6 ל' טורבו 175 כ"ס רגיל שהיא יכולה לגייס עבורו עם תיבת הילוכים דו מצמדית, אולם מוקדם לדעת האם היבואנית אכן תשווק כאן חבילות הינע נוספות שלו. 

השינוי הבולט יותר מוקדש לתא הנוסעים של הסלטוס. במסגרת מתיחת הפנים קיה משדרגת את חבילת המדיה עם חיבור בין שני צגי 10 אינץ' ליצירת מראה נקי יותר והייטקי במפלס העליון, וכן שינתה את הרכב הפקדים בתעלה המרכזית; במקום ידית הילוכים מסורתית עובר הסלטוס להשתמש בחוגה כדי לטפל בהעברת ההילוכים וכיול מערכות הנהיגה שלו. כמו כן, נראה שמרקם הריפודים, התרכובות בחלל הפנים והדיפונים יזכו לשדרוג, הן מבחינת גימור והן מבחינת אפשרויות התאמה אישית.

מפרט האבזור, בכללותו יורחב, ומיישם שיפור במערכות הבטיחות, אך בעיקר מכניס את הסלטוס לעידן ה-OTA, עם עדכונים מקוונים מרחוק ומערכת קיה קונקט שמאפשרת לו להתממשק עם הטלפונים הסלולרים בצורה מהירה יותר וקלה, עם פונקציות נוספות לתפעול מערכות שונות ברכב. 

כאמור, קיה תפרסם את כל הפרטים אודותיו באמצע החודש הבא. לא נראה אותו בישראל לפני השנה הבאה.