הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

טסלה קרובה לשידורי סטרים במכוניות שלה

אילון מאסק בישר לאחרונה שנטפליקס ויוטיוב בדרך למכוניות שלו

מערכת עולם הרכב  19.08.19 - 16:00
מנכ"ל טסלה אילון מאסק (צילום: טסלה)
מנכ"ל טסלה אילון מאסק (צילום: טסלה)

תגיות: עולם הרכב

רבים ממומחי הרכב מביטים אל העתיד ורואים בעיני רוחם את השינוי הדרמטי בהיסטוריה של החיבור בין המין האנושי לעולם התחבורתי. אין ספק כי כניסתה של המכונית לחיי האנושות היוותה את אחד הדברים הכי משמעותיים בהיסטוריה של העולם המודרני, אבל לדברי אותם מומחים אנחנו נמצאים על סף השינוי הבא, והוא הפיכתה של המכונית מכלי רכב שנוהגים בו מנקודה לנקודה, לקפסולה שמבלים בה פרק זמן משתנה ובאותו זמן צורכים תוכן, צוברים ידע, משלימים משימות או פשוט לומדים. המוצר החשוב ביותר שתייצר עבורנו המכונית בעתיד הוא "זמן פנוי" והמלחמה השיווקית האמתית של יצרניות הרכב היא על התוכן שיגיע אלינו באותו זמן פנוי.
 
אילון מאסק, מנכ"ל טסלה, יצרנית המכוניות החשמליות הגדולה בעולם, אמר לאחרונה כי חברות התוכן יוטיוב ונטפליקס קרובות לסיכום עם טסלה על הזרמה ושידור חי של תוכן ישירות למכוניות אל המסכים הענקיים של דגמי טסלה ובכל להעשיר את זמנם של נוסעי המכונית. מדובר בשלב ביניים בלבד עד להפיכתה של המכונית לאוטונומית לחלוטין, או אז יוכל גם "הנהג האחראי" ליהנות מהתוכן ולא כפי שקורה היום כשהנוסעים בלבד זכאים לראות את מה שקורה על המסכים.

תוכן מפוקח בטיחותית
הסחת הדעת שהתוכן יוצר היא כמובן בניגוד לחוקי התנועה ועלולה להוות בעיה בטיחותית גדולה. בטסלה אומרים שהם כבר פתרו את הבעיה ולדבריהם התהליך של הסטרימינג והצפייה יהיה זהה לתהליך של השימוש במשחקים שכבר מופיעים במכוניות שלהם כיום והתנאי להפעיל אותם הוא שהמכונית איננה בתנועה וההגה משמש להפעלת המשחק עצמו. החזון של מאסק לגבי חוויית הצפיה הוא שהצופה/נוסע יוכל להנות מצפייה באיכות גבוהה בזכות המסכים הגדולים ברזולוציה משובחת, האזנה באיכות גבוהה בזכות מערכת סאונד מצוינת ולסיום גם ישיבה באיכות גבוהה בזכות מושבים מעוצבים שמתאימים גם לצפייה ממושכת ולא רק לנסיעה. מאסק אמר לאחרונה כי טסלה מקדמת את העניין בשילוב ובפיקוח של הרשויות במפקחות על החוק וזאת בכדי להימנע ממצבים מסוכנים ולנטרל מראש כל אפשרות של הסחת דעת.
 
מאסק צייץ בחשבון הטוויטר שלו אמר כי הוא צופה שהתהליך יושלם ממש בקרוב והנהגים בארה"ב יהנו ממנו, אם כי הוא לא נקב ביעד ספציפי וגם לא ביעד משוער. דומה שהשת"פ ע םחברות התוכן לא יהיה בעייתי אך האישורים של הרשויות עלולים לעכב את הסיפור.