הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בכיר וולוו ו-אאודי לשעבר מצטרף לחברת ולנס הישראלית

פיטר מרטנס שכיהן בעבר בתפקידי ניהול ופיתוח בקרב מותגי היוקרה וולוו ו-אאודי ישמש יו"ר מועצת המנהלים של חברת ולנס. גדעון בן צבי, ימונה למנכ"ל

מערכת עולם הרכב  07.04.20 - 15:45
פיטר מרטנס (צילום: יצרן)
פיטר מרטנס (צילום: יצרן)

תגיות: אאודיוולוו

גיוס מרשים לחברת השבבים הישראלית 'ולנס סמיקונדקטור'. על פי הודעה שפרסמה היום (שלישי), נמסר כי בכיר אאודי ו-וולוו לשעבר, פיטר מרטנס, ישמש כיו"ר מועצת המנהלים. במקביל לכך, דווח כי גדעון בן צבי, אחד ממשקיעי החברה וחבר במועצת המנהלים, ימונה למנכ"ל החברה. בעברו של בן צבי שלושה אקזיטים עם חברת Wizcom, Ligature וכן עם חברת Briefcam.

ולנס עוסקת מזה למעלה מ-14 שנים בפיתוח מערכות להפצת תוכן מולטימדיה באיכות גבוהה (ultra hd) ללא דחיסה ולמרחקים ארוכים, וכיום יש לה סניפים בארה"ב, יפן, גרמניה, סין, דרום קוריאה ועוד. שבבי ולנס נרכשו על ידי חברות מובחרות ונמצאים בשימוש במקרנים ומסכי טלוויזיה של ענקי האלקטרוניקה המובילים בעולם. כחלק מפעילותה, חתמה על הסכמי שיתוף פעולה גם עם יצרני הרכב ונמצאת בקשר הדוק עם חברת מרצדס ומספקת עבורה פתרונות טכנולוגיים לתקשורת מהירה בתוך הרכב. 

מרטנס הוא דמות מוערכת בענף הרכב עם ניסיון של יותר מ-35 שנים. הוא כיהן בתפקידים חשובים בתחום זה כבר בתחילת שנות ה-90, כאשר בין היתר פעל בחברות מרצדס, ג'נרל מוטורס, כולל חברת אופל וב-2010 גויס ל-וולוו שם כיהן כסגן מנהל מחלקת המחקר והפיתוח של החברה. בשנת 2016 עבר לחברת אאודי וכיהן בתפקיד דומה עם אחריות מורחבת גם לפיתוחים טכניים חדישים. על מינויו לולנס אמר: "היא חברה פורצת דרך והגישה החדשנית שבה היא פותרת אתגרים העומדים בפני תעשיית הרכב היא זו שהביאה אותי להצטרף לחברה כיו"ר מועצת המנהלים. אין לי ספק שהטכנולוגיה המהפכנית שלהם תהיה אבן דרך משמעותית במימוש חזון הרכב האוטונומי".

גדעון בן צבי, שמונה כעת למנכ"ל הקבוע של ולנס לאחר חודשיים זמניים בתפקיד, הוסיף: "אני נרגש להוביל את ולנס להישגים פורצי דרך. אני גאה שמרטנס מצטרף אלינו - זו הבעת אמון בחברה".