הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

החל ייצור קופרה בורן, הרכב החשמלי הראשון בתולדות המותג

ב-Cupra מתניעים את המהפכה החשמלית עם רכב חזק, מהיר ועם טווח נהיגה שימושי

ניר בן טובים  03.10.21 - 09:04

תגיות: קופרה

תחילת כתבה

יצור ה- Cupra Born, המכונית החשמלית הראשונה של מותג הצעירים הספרדי, יצא לדרכו במפעל זווקאו בגרמניה בשבוע האחרון. הייצור של הקופרה בורן מסמן את תחילתו של עידן חדש עבור המותג התוסס שעד היום נשען על כלי רכב קונבציונליים, מופרדים מיתוגית וביצועית מהחברה האם, וכמו כל יצרני הרכב לאחרונה שם לו למטרה להפוך למותג חשמלי מלא עד שנת 2030, תוך שמירת המאפיינים המקוריים לו.

La Cupra Born הוא חלק מרכזי בהתרחבות הבינלאומית של קופרה אותה נחווה גם בישראל החל מהשנה הבאה. עם רכב קומפקטי כמו הבורן, המבוסס על רכבי ID של פולקסווגן, הוא נכון להגדיל את חלקו במכירות הכוללות של החברה ל -20%, ולפתוח שווקים בינלאומיים חדשים, ובפרט ינסו לפתות את השווקים הרווחים ביותר לכלי רכב חשמליים כמו נורווגיה, הולנד, גרמניה ועוד.  

בקרביים שלו, עד 424 קילומטרים טווח נסיעה לסוללה (ו-548 ק"מ ב -2022), הספק של 204 כ"ס ו-0 עד 100 קמ"ש אותם ישלים תוך 7.3 שניות. ה-בורן הוא הדגם הראשון של קופרה שמוגדר נקי, עם תפיסה אקולוגית של אפס זיהום אוויר, כאשר אפילו שרשרת האספקה לרכב ​​משתמשת באנרגיה ממקורות מתחדשים וחומרי מחזור. הרכב מצויד גם במושבי באקט העשויים מחומרים ממחוזרים שמקורם בים התיכון.

ה-בורן, רכב מסמגנט C עם 5 דלתות, אורך של 4.3 מ', רוחב של 1.8 מ' ובסיס גלגלים של 2.76 מ' יהיה זמין לרכישה באירופה בתחילת נובמבר במחירים שיחלו ב-40 אלף יורו. מוקדם לדעת מתי בדיוק יגיע לישראל.