הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סובארו: מכונית הביצועים החשמלית באופק

דגמי הספורט היפנים יאמצו הנעה חלופית. טיזר ראשון ל-STI הבאה

מערכת עולם הרכב  27.12.21 - 14:25

תגיות: סובארו

אחרי סובארו סולטרה החשמלי, הקרוסאובר הראשון של היצרן שיהיה 100% חשמלי ושפותח בשיתוף טויוטה (לה דגם מקביל מסדרת BZ), המותג היפנית יציג את ה-STI E-RA קונספט בתערוכת הרכב של טוקיו בשנת 2022, רכב חשמלי שכרגע עדיין אפוף מסתורין אם כי מובן לאיזה קהל פניו מועדות. השאלה שעומדת על הפרק היא, האם סובארו משנה את דגמי הביצועים (Subaru Tecnica International) לשימוש בסוללות ומנועים חשמליים?

תמונת הטיזר של סובארו מציגה לפחות שני פנסי LED שאלומות האור שלהם מתפצלות דרך מסך העשן. תאורת היום מורכבת משני פסי לד בצורת U המחוברים זה לזה באמצעות פס המכיל את לוגו STI. הם דומים מעט בצורתם לזו של הפורסטר, אך מתמונת הטיזר עדיין לא ברור אם מדובר ברכב סדאן או תרגום מיוחד של רכב כביש-שטח עם מנת ביצועים רצינית בקרביים שלו.

האימפרזה, עליה ביססו את סדרת ה-STI, היא אחד הדגמים האייקוניים ביותר של סובארו. מכונית הסדאן שהושקה לפני קרוב ל-30 שנה צברה ברזומה חמישה דורות של הצלחה בינלאומית בכביש הציבורי ובמסלולים. את המוניטין המפואר שלה רכשה בעולם הראלי הודות לניצחונותיה באליפות העולם (עם זכיה באליפות הנהגים ב-1995, 2001 ו-2003, ובתואר היצרנים ב-1995, 1996 ו-1997).

הדבר היחיד שסובארו אומרת על ה-STI E-RA לעת עתה הוא שמדובר בפרויקט חדש במטרה לצבור ניסיון עם טכנולוגיות חדשות להן אפס זיהום אוויר. בנוסף ל-E-RA, סובארו תציג גם את ה-WRX S4 STI Performance Concept, את Levorg STI Performance Concept וסובארו BRZ STI Performance. כל הדגמים לעיל מצוידים במכללי STI Performance מיוחדים לרכבי ביצועים.