הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

למבורגיני נפרדת ממנוע הבערה הטהור

היצרן האיטלקי מכין את הקרקע למהפכה החשמלית. מתי יושק הדגם הראשון? עוד הרבה זמן

ניר בן טובים  25.01.22 - 15:12
סוכנות למבורגיני בדובאי
סוכנות למבורגיני בדובאי

תגיות: למבורגיני

"התמקדנו בשלושה מסלולים במקביל: 2022 תהיה אקורד הסיום למכוניות בנזין, כאשר ברקע ארבעה מוצרים חדשים על המדפים שלנו, שניים מהם מסדרת הורקן (מכונית קיצון) ושני אורוס (רכב הכביש שטח הספורטיבי). בשנת 2023 נתמודד עם דור של מכוניות היברידיות חדישות, כולל הדגם שיחליף את 'אוונטדור'. השלב האחרון, זה המקושר למנוע 100% חשמלי, ייראה אור ב-2028".

כך אמר לאחרונה סטפן וינקלמן, מנכ"ל למבורגיני, בראיון ל'קוריירה דה לה סרה' וסיפק פרטים נוספים על אסטרטגיות החשמול של המותג בשנים הקרובות. דברים אלה נאמרו בהמשך ישיר אל המתווה של היצרנית מבולוניה שבאביב האחרון הכריזה על שינוי כוון במסגרת תוכנית "טאורי", שבמרכזה הפחתה דרמטית של פליטת המזהמים ומעבר לשימוש בסוללות ומנועים חשמליים בכל הדגמים.

2022 תהיה השנה האחרונה שבה למבורגיני תציג באולמות המכירה של המותג כלי רכב עם מנועי בערה סטנדרטיים, כאשר מ-2023 נסלל אפיק שיוביל להיצע של מנועים היברידיים בטכנולוגיית פלאג-אין בלבד. 1.5 מיליארד יורו הוקצו לצורך כך, אך למבורגיני תהיה רשאית כמובן בפרק זמן זה לגשת אל טכנולוגיות שפיתחה חברת האם פולקסווגן כדי להשיק רכב 100% חשמלי חדש, ולקצר תהליכים.

בהקשר זה, וינקלמן הוסיף בראיון כי למבורגיני עדיין נמצאת בתהליכי פיתוח ראשוניים, וכי ייקח זמן רב עד שיוכלו לדווח על התפתחות מסוימת. בכל מקרה, הוא סבור כי הרחבת ההיצע לדגם רביעי, למעשה, צריך להיות בעל ארבע דלתות המתאים לשימוש יומיומי.