הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בוקר טוב לכם: סוזוקי הולכים על חשמל

הברית הטכנולוגית עם טויוטה פתחה את הדלת לאפשרויות חשמול נרחבות. מתי זה יקרה? בקרוב, ואולי סוף סוף נראה גם בישראל מכוניות חשמליות של המותג הפופולרי

בועז קורפל
בועז קורפל  27.03.22 - 14:59
סוזוקי A קרוס הייבריד
סוזוקי A קרוס הייבריד

תגיות: סוזוקי

היו כבר ידיעות כאן באתר, בעבר הלא רחוק על ברית טכנולוגית מעניינת שהורחבה בין סוזוקי לטויוטה, והיו שראו בכך את תחילת סוף דרכה של סוזוקי כיצרנית עצמאית ויותר כיצרנית בת של טויוטה. אבל בסוף השבוע האחרון הגיע איתות מעניין מאוד דווקא מהודו, על כך שסוזוקי מתכוונים להשקיע סכום אדיר של 1.2 מיליארד דולר בפיתוח והקמת מפעל מכוניות חשמליות כולל ייצור סוללות והוא ייצר מכוניות חשמליות שיאפשרו לסוזוקי להתמודד מול יצרנים אחרים בפלח השוק החדש שיתפוס כל חלקה טובה בשנים הבאות וסוזוקי רוצים להיות חלק מהמשחק הזה ולא להישאר מאחור עם טכנולוגיה של מכוניות היברידיות-קלות שגם לא יצליחו בשנים הבאות לעבור את רף הרגולציה.

במסגרת אירוע מיוחד לטובת העניין ובמעמד ראש ממשלת הודו, נרדרה מודי, וראש ממשלת יפן, פומיו קישידה, נחתם הסכם בין סוזוקי מוטורס למדינת ג'ודראט במערב הודו על הרחבת מפעל המכוניות הקיים שהוקם ב-2017 עם שני קווי ייצור בכושר של רבע מיליון מכוניות כל אחד ועל היקף ההשקעה הכספית של הרחבתו. נשיא סוזוקי מוטורס, טושיהירו סוזוקי, אמר לאחר החתימה על ההסכם: "הכיוון העתידי של סוזוקי הוא לייצר כלי רכב קטנים שלא יזהמו את הסביבה ואנחנו נמשיך להשקיע משאבים נוספים בהודו בכדי להשיג את היעד הזה".

אז רגע לפני שנתחיל להתחבק כאן ולקוות שהמכוניות החשמליות הראשונות של סוזוקי ינחתו כאן, נספר כי היעד המרכזי של סוזוקי מוטורס היא להישאר היצרן המוביל בתת היבשת ולהיאבק ביצרנים הודיים מקומים ובעיקר בשתי חברות הענק: טאטא ששולטת גם ביגואר-לנדרובר הבריטית וגם מול חברת הענק מהינדרה שנוגסת בנתחי שוק בשנים האחרונות בכל קטגוריה אפשרית החל בכלים דו גלגליים ועד לתחבורה כבדה.

סוזוקי ישראל מביאים ארצה מכוניות מתוצרת המפעלים ביפן, הונגריה ובעבר גם הביאו מכוניות שיוצרו במפעלי החברה בהודו כאשר התקינה איפשרה זאת והמכוניות שראינו כאן היו דגמי סוזוקי אלטו, סוזוקי סלריו וגם סוזוקי באלנו. יתכן כי בשנים הבאות נוכל לראות כאן סוזוקי חשמליות מתוצרת המפעל ההודי עם הסוללות המקוריות שלהן.