הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בקרוב: מכת חשמל לשברולט קורבט

הסטוריה: מכונית השרירים האמריקנית החלה במקצה ניסויים עם מערכת הנעה חשמלית

בועז קורפל
בועז קורפל  26.04.22 - 08:42

תגיות: שברולט

אפילו האמריקאים, אולי המעוז האחרון של מעריצי מנועי הבנזין המגודלים, כבר לא מפחדים לשים שמות איקוניים על מכוניות חשמליות. פורד מוסטנג מאך-E הוא דוגמה לכך, אבל כך גם ה-GMC Hummer החדש. עם זאת, שברולט הולכת צעד אחד קדימה (או אחורה, תלוי את מי שואלים)  - מערכת הנעה חשמלית בקורבט. קראתם נכון: מכונית הספורט שפעם הייתה קשורה באופן בלתי נפרד לכוח בנזין גולמי מתחברת לשטקרים, כך הודיעה שברולט אתמול (שני).

ג'נראל מוטורס חיכו עד אחרי תערוכת המכוניות הבינלאומית של ניו יורק עם הפצצה הגדולה שלהם אודות החישמול של השברולט קורבט, אחת המכוניות האייקוניות ביותר של היצרן האמריקאי. נשיא ג'נראל מוטורס, מארק ריוס בכבודו ובעצמו היה זה שכתב באתר לינקדאין את הידיעה שבה הוא בישר כי צוות הפיתוח של המכונית עובד על שתי גרסאות שונות: גרסה הברידית וגרסה חשמלית מלאה.

"בנוסף לקורבט ZO6 הנפלאה ולמכוניות נוספות שתגענה עם הנעה של מנועי בנזין, אנחנו נציע גרסאות מחושמלות" כתב ריוס בהודעת הלינקדאין שלו והוסיף כי זה צפוי להתרחש כבר בתחילת השנה הבאה. ההודעה על החישמול של הקורבט לא ממש הגיעה בהפתעה כאשר חושבים על הגרסה ההברידית, אבל הגרסה החשמלית המלאה דווקא נראתה רחוקה מן העין וזאת למעשה החדשה היותר מעניינת.

סרטון הוידאו הקצר שג'נראל מוטורס שחררו אודות ניסויי הנסיעה של המכונית החדשה מראה כי למכונית תהיה הנעה כפולה ורמז אחר מגיע מזנב המכונית שעולים ממנו אדי חום וזה מרמז באופן ברור כי לדגם המצולם יש גם מנוע בעירה פנימית שממוקם בחלק האחורי ולכן המסקנה היא שמדובר בגרסה ההיברידית ולא בחשמלית המלאה.