הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בוטאס ניצח באוסטריה, המילטון פספס פודיום

צפו: דרמה במרוץ הראשון לעונה. הבריטי נענש וסיים רביעי

ברק צינמון
ברק צינמון  05.07.20 - 18:20

תגיות: פורמולה 1

קורונה או לא קורונה, עונת 2020 של פורמולה 1 סוף כל סוף יצאה לדרך. הגראנד פרי הראשון באוסטריה היה שייך כל כולו לולטרי בוטאס שסיים ראשון בזמן של 1:30:55.739.

עם כל הכבוד לבוטאס, לואיס המילטון היה זה שעמד במוקד הגרנד פרי. אחד הנהגים הבכירים בכל הזמנים, שזכה בתואר גם בשנה שעברה, הגיע חדור מוטיבציה לשמור עליו, אבל ספג עונש של ירידת שלוש מקומות בזינוק (בגלל שהתעלם מהדגלים הצהובים שמסמנים האטה במקצה המוקדמות) וגם לעונש של חמש שניות בגלל מגע עם רכבו של אלכס אלבון מה שהוביל לכך שסיים מחוץ לפודיום ובמקום הרביעי בלבד.

אז בוטאס כאמור היה זה שניצח באוסטריה ועשה זאת לראשונה מזה שלוש שנים. במקום השני סיים שארל לקלר מפרארי (שטיפס מהמקום השביעי לשני), ואת המדרגה השלישית בפודיום קטף לאנדו נוריס ממקלארן (פודיום ראשון שלו והיה זה שביצע את ההקפה המהירה ביותר בנרוץ), שניהם נהנו מהעונש של המילטון.

זוכה השנתיים האחרונות של הגרנד פרי באוסטריה, מקס ורסטאפן סיים את חלקו במירוץ בהקפה ה-11 לאחר כשל מכני ברכב וכשהוא היה במקום השני לפני התקלה. נהג נוסף שיכול להיות מאוכזב הוא סבסטיאן פטל שבהקפה ה-31 ניסה לעקוף את מי שיחליף אותו בעונה הבאה בפרארי, קרלוס סאינס, פגע בו ובעקבות זאת הדרדר בדירוג. גם דניאל ריקארדו וקימי רייקונן סיימו את המירוץ מוקדם מהצפוי.

בדיוק כמו בברזיל חלום הפודיום של אלכס אלבון התנפץ לקראת סוף המירוץ. בהקפה ה-61, הנהג של רד בול ניסה לעקוף את המילטון שהגן על מיקומו והרכב של אלבון נפגע וסיים את המרוץ.