הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

השתווה לשומאכר: המילטון שוב חגג בהונגריה

צפו: אלוף העולם הפך לשני שזוכה 8 פעמים בקריירה באותו מירוץ

ברק צינמון
ברק צינמון  19.07.20 - 18:05

גולת הכותרת של הגרנד פרי ההונגרי שהתקיים הערב (ראשון) הייתה מזג האוויר הלא צפוי שהכריח מספר קבוצות לשנות את האסטרטגיה שלהן ולהחליף צמיגים כבר בהתחלה. למרות זאת, דבר אחד נותר כרגיל - הניצחון של לואיס המילטון בהונגרורינג.

זוהי הזכייה השלישית ברצף של אלוף העולם במרוץ זה - הראשון בהיסטוריה שעושה זאת. כמו כן, מדובר בניצחון השמיני בקריירה במירוץ של הונגריה ובכך הוא הפך לשני בהיסטוריה של הפורמולה 1 שזוכה 8 פעמים באותו מרוץ. הראשון לעשות זאת? ניחשתם נכון, מיכאל שומאכר.

הנהג של מרצדס סיפק תצוגה מופלאה במקצי המוקדמות, שזיכתה אותו בפול פוזישן מספר 90 בקריירה, והוא המשיך היום בדיוק מאותו מקום. הבריטי שמר על המקום הראשון לאורך כל המסלול, לאחר שכבר בשלב מוקדם הוא פתח פער ענק על הדולקים אחריו.

דקות בודדות לפני תחילת המרוץ, מקס ורסטאפן העלה את הדופק של אנשי רד בול כשהרכב של הולנדי גלש אל מחוץ למסלול ופגע בעוצמה באחד המחסומים. למזלם, הדבר היה בר תיקון ולאחר שהכנף הקדמית הוחלפה, ורסטאפן הצליח לטפס אל המקום השני בשלב מוקדם אחרי שהחל את המרוץ במקום השביעי.

ולטארי בוטאס הוכיח שהוא כנראה הנהג היחידי שיעמוד בדרכו של המילטון לזכייה שביעית באליפות העולם ועל אף שהפיני לא פתח בצורה הטובה ביותר, הוא בכל זאת סיים שלישי. למרות זאת, חברו לקבוצת מרצדס עקף אותו בפסגה של טבלת הנהגים.

לאנס סטרול, המושמץ מרייסינג פוניט, המשיך ביכולת הטובה של הקבוצה השאפתנית ולאחר שהפתיע את כולם וסיים במקום השלישי במוקדמות, הקנדי סיים במקום הרביעי. סבסטיאן פטל, שפתח את העונה בצורה הרעה ביותר מזה עשור, הזכיר מעט נשכחות וסיים שישי. חברו לפרארי, שארל לקלר, יכול להיות מאוכזב מההימור שלקח והעובדה שנשאר עם צמיגים רכים במשך זמן רב עלתה לו ביוקר.