הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ממשיך לנסוע: המילטון ניצח בגרנד פרי ספא

צפו: ניצחון 5 ב-7 מרוצים לבריטי. בוטאס הסתפק במקום השני

ברק צינמון
ברק צינמון  30.08.20 - 17:49

חובבי הפורמולה 1 סימנו ביומן את הגרנד פרי של ספא כאחד מהמרוצים בהם סיכוי לא רע שלואיס המילטון יאבד נקודות, אך חלומות לחוד ומציאות לחוד. הערב (ראשון) אלוף העולם המשיך להוכיח כי הוא בליגה אחרת מכל היתר עם ניצחון חמישי העונה בשבעה מרוצים.


הבריטי, שיצא לדרך בפעם ה-93 בקריירה בעמדת הפול פושיזן, שלט ללא עוררין מהרגע הראשון ועד האחרון וזכה בבלגיה בפעם הרביעית בקריירה, ובעקבות זאת השתווה לקימי רייקונן. כעת, הבריטי במרחק של שני ניצחונות בלבד ממיכאל שומאכר במספר הניצחונות בקריירה (91 לגרמני).

ולטרי בוטאס, יכול להתנחם בכך שזכה בסגנות אחרי ארבעה מרוצים ובעקבות זאת צימק את הפער בטבלה ממקס ורסטפן. על אף שהפיני ככל הנראה הנהג היחידי שיכול לאיים על המילטון, ההיררכיה במרצדס ברורה לכולם ובמהלך המרוץ צוות הקבוצה לא איפשר לבוטאס להתקרב לאלוף.

מקס ורסטפן נתן את כל כולו פעם נוספת וסיים שלישי. לצערו של ההולנדי, כל מה שנותר לו זה לחכות לטעויות של נהגי הקבוצה הגרמנית אך הפעם זה לא קרה. חייבים לציין לטובה את דניאל ריקארדו, שהרשים במקצי המוקדמות ושמר על המקום הרביעי. האוסטרלי גם רשם את ההקפה המהירה של היום. אפשר להגיד שזה היה אחד הימים המוצלחים בעונה של רנו, כשאסטבן אוקון עקף את אלכס אלבון בהקפה האחרונה וסיים חמישי. זו התוצאה הטובה ביותר של הקבוצה הצרפתית מאז המרוץ במונזה לפני שנה.

מקלארן, שפתחה את העונה בצורה חלומית, ממשיכה לצנוח בדירוג הנהגים והיצרניות. דקות ספורות לפני תחילת המרוץ נודע כי המזל הרע של קרלוס סיינס בגרנד פרי הבלגי לא השתנה, כשהפעם כשל באגזוז אילץ אותו לפרוש. לנדו נוריס העניק לקבוצה הבריטית סיבה קלה לאופטימיות וסיום מרשים העניק לו את המקום השביעי.

המנצח מהעונה הקודמת, שארל לקלר, פתח נהדר וטיפס ארבעה מקומות כבר בהקפה הראשונה אך חוסר היכולת של פרארי ביישורת דרדרה אותו בהמשך והנהג סיים רק במקום ה-14. שני נהגים נוספים שלא סיימו את המרוץ הם אנטוניו ג'יובינאצי וג׳ורג׳ ראסל אחרי שהאיטלקי איבד שליטה בהקפה ה-11 וכתוצאה מכך פגע בנהג של וויליאמס.