הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

היסטוריה בגרמניה: המילטון השווה את השיא של שומאכר

הבריטי שלט בנורבורגרינג והשיג ניצחון 91 בקריירה. ורסטאפן סיים שני, גם רייקונן נכנס לספרי השיאים

ברק צינמון
ברק צינמון  11.10.20 - 17:19
(getty)
(getty)

רגעים בלתי נשכחים בהיסטוריה קורמים עור וגידים פעמים רבות במקום המתאים ביותר וכך הגורל רצה גם במקרה של לואיס המילטון. אלוף העולם היה יכול להשתוות למיכאל שומאכר כנהג עם מספר הניצחונות הגדול ביותר בסבב לפני שבועיים, אך טעות לא אופיינית עכבה את החגיגות במעט. הערב (ראשון) הבריטי עשה זאת דווקא במרוץ הביתי של שומאכר בגרמניה - 91 ניצחונות, כשהסבב חזר לנורבורגרינג לאחר שבע שנים. מיד לאחר מכן, בנו של שומאכר העניק להמילטון את הקסדה של הנהג האגדי.

למרות שבתקופה הזו של השנה האזור של הרי אייפל ידוע במזג האוויר הבלתי צפוי, למזלנו זה לא בא לידי ביטוי. ולטרי בוטאס חלם שימשיך במומנטום מסוצ'י ואף זכה בפול פוזישן בפעם השנייה העונה, אך יד הגורל החליטה כבר שזה היום של המילטון. הפיני החל את המרוץ בצורה נהדרת אך נעילת צמיגים בהקפה ה-13 אפשרה להמילטון לקחת את השליטה, זמן קצר לאחר מכן בוטאס נאלץ לפרוש בשל בעיה טכנית ברכב.

מקס ורסטאפן הצליח להמתיק מעט את ההווה של רד בול לאחר שהונדה הודיעה לקבוצה שהיא תעזוב את הסבב בתום העונה הבאה, ורד בול תיאלץ למצוא חברה חדשה שתספק לה את המנוע. ההולנדי נראה נהדר וניסה להפעיל לחץ על המילטון, אך זה לא הספיק מול היכולות של מרצדס ו-ורסטאפן סיים במקום השני (לזכותו גם ההקפה המהירה של היום). ההולנדי יכול להיות מרוצה גם מכך שצמצם את הפער מבוטאס בדירוג הנהגים - ההפרש בין המקום השני לשלישי ירד ל-14 נקודות.

דניאל ריקארדו מרנו הוכיח גם היום כי הוא הנהג החם ביותר במידפילד כשהאוסטרלי זכה בפודיום ראשון העונה וסיים במקום השלישי. זהו הפודיום ה-30 של ריקארדו בקריירה והראשון שלו מזה יותר משנתיים. גם עבור רנו זה היה יום מאוד מיוחד כשהקבוצה הצרפתית שבה לפודיום לאחר תשע שנים. בתוך כך, גם סרחיו פרס יכול להיות מרוצה כשהמקסיקני שמר על מיקומו מלפני שבועיים וסיים במקום הרביעי.

קרלוס סאינס חזר לחייך לאחר שהספרדי נאלץ לפרוש בשני המרוצים הקודמים והנהג של מקלארן סיים במקום החמישי. פייר גאסלי מאלפא טאורי המשיך להראות יכולת מרשימה כשהצרפתי סיים שישי לאחר שהחל את המרוץ במקום ה-12. עם זאת, שארל לקלר הצליח לשמור על יציבות בתקופה הקשה של פרארי וסיים במקום השביעי.

ניקו הולקנברג, שקיבל מרייסינג פוינט זימון ברגע האחרון לאחר שלאנס סטרול חלה, נראה נהדר למרות שזה היה המרוץ השלישי שלו העונה בלבד והגרמני סיים במקום השמיני וגם נבחר למצטיין של היום. רומן גרוז'אן, שעשה חייל בנורבורגרינג לפני שבע שנים וסיים במקום השלישי רשם את התוצאה הטובה ביותר שלו השנה כשהוא סיים במקום התשיעי.

נהג נוסף שעשה היום היסטוריה הוא קימי רייקונן, שהפך לנהג עם הכי הרבה הופעות במרוצי גרנד פרי של הסבב - 323 לאחר שהפיני עקף את רובנס באריקלו.

נעבור לנהגים המאוכזבים של היום: ג'ורג' ראסל סיים את חלקו כבר בהקפה ה-14 לאחר שרייקונן פגע בבריטי. זמן קצר לאחר מכן, אסטבן אוקון נאלץ לפרוש (הקפה 25) כשהנהג של רנו המשיך ביכולת הלא יציבה העונה. בתוך כך, גם אלכס אלבון פרש בהקפה זו. לנדו נוריס, שהתלונן על בעיות טכניות לאורך כל המרוץ בסופו של דבר נכנע לכך בהקפה ה-44.