פנומן: המילטון שבר את השיא של שומאכר

צפו: הבריטי הגיע ל-92 ניצחונות בקריירה כשזכה במרוץ בפורטוגל

ברק צינמון
ברק צינמון  25.10.20 - 16:47
תחילת כתבה

"שיאים מוצבים כדי להישבר ואני רגוע שהיום הזה יגיע". 12 שנים חלפו מאז שמיכאל שומאכר דיבר על האפשרות כי לואיס המילטון ישלוט בפורמולה 1 כפי שהוא עשה והערב (ראשון) אלוף העולם המכהן הגשים את הנבואה. התצוגה האדירה באלגרב הכניסה את הבריטי לספרי ההיסטוריה - הפך לנהג עם מספר הניצחונות הגדול ביותר במרוצי גרנד פרי - 92, לאחר הניצחון בפורטוגל.

בנוסף לכך, ניצחונו השמיני העונה גם קירב את המילטון עוד קצת לאליפות הנהגים הרביעית ברצף והשביעית שלו בסך הכל, שתשווה את המאזן המדהים של שומאכר. "מעולם לא חלמתי שאגיע לרגע הזה", המילטון הנרגש דיבר בסיום לאחר שחגג עם אביו במשך דקות ארוכות, "אין לי מילים בשלב זה, יקח לי עוד זמן עד שאעכל את מה שקרה".

אז מה היה לנו היום? בשל עונת הקורונה היוצאת דופן הסבב חזר למסלול הטכני באלגרב לאחר 24 שנים כאשר האחרון ששלט בו היה ז'אק וילנב. המילטון, שהתחיל את המרוץ מעמדת הפול פוזישן (97 בקריירה) לאחר שהקדים את חברו לקבוצה, ולטרי בוטאס ברגע האחרון, איבד את הפסגה כבר בהתחלה כשהגשם הקל הוביל לפתיחה כאוטית למדי ובוטאס ניצל את המצב. בתוך כך, הנהג שכיכב בפתיחה בלי צל של ספק היה קרלוס סאינס ממקלארן, שעלה מהמקום השביעי עד לראשון. למרות זאת, כשהעננים חלפו הסדר השתנה פעם נוספת כשה-DRS בישורת עשה את ההבדל ובוטאס עלה לפסגה בהקפה השישית.

הפיני כבר החל לחלום כי הוא ישבש את החגיגה של הבריטי אבל בהקפה ה-20 אלוף העולם עקף את חברו למרצדס בזכות אחיזה טובה ממנו באופן משמעותי. בסופו של דבר בוטאס יכול להיות מרוצה כשהוא סיים במקום השני לאחר שנאלץ לפרוש לפני שבועיים. מקס ורסטאפן, הצליח להתגבר על פתיחה בעייתית כאשר סרחיו פרס פגע בו והנהג של רד בול סיים במקום השלישי והמשיך לגלות יציבות בעידן הדומיננטי של מרצדס.

אחד המצטיינים של המרוץ בלי ספק הוא שארל לקלר, שסיים במקום הרביעי והנהג של פרארי הראה פעם נוספת מדוע כולם מקווים שפרארי תעמיד בשבילו רכב תחרותי בעונה הבאה. נהג נוסף שבלט הוא פייר גאסלי, שהמשיך בגרף השיפור המרשים שלו והצרפתי סיים במקום החמישי. סאינס סיים את המרוץ ברגשות מעורבים כשהוא סיים שישי.

גם פרס היה לא פחות ממדהים ולאחר שהנהג של רייסינג פוינט התדרדר למקום האחרון הוא גילה הרבה אופי וטיפס עד למקום השביעי דבר שזיכה אותו ב'תואר' - הנהג של היום. יש לציין כי המקסיקני עדיין לא מחזיק בחוזה לעונה הבאה למרות עונה יוצאת דופן שלו.

האס, שהודיעה כי היא תשנה את פניה בעונה הבאה ורומן גרוז'אן יעזוב את הקבוצה לאחר חמש שנים ואילו קווין מגנוסון ייפרד בתום ארבע שנים, המשיכה ביכולת החלשה ולא סיימה בנקודות. לאנס סטרול, שהיה חיובי לקורונה ובעקבות כך פספס את גרנד פרי אייפל לא הצליח לחזור לתלם כשהקנדי פגע בלנדו נוריס בהקפה ה-18 והוא נאלץ לפרוש בהקפה ה-54.