מקס ורסטאפן זכה בגרנד פרי סיום העונה באבו דאבי

צפו: ולטרי בוטאס במקום השני, המילטון רק שלישי. מקלארן עקפה את רייסינג פוינט וסיימה שלישית באליפות היצרנים

ברק צינמון
ברק צינמון  13.12.20 - 16:59
תחילת כתבה

עונת הפורמולה 1 הסתיימה הערב (ראשון) במרוץ המפואר באבו דאבי, כאשר מקס ורסטאפן דאג לחתום את השנה בטעם מתוק עם מפגן דומיננטיות מרשים. למעשה מקצה המוקדמות הדרמטי אמש עשה את ההבדל עבור ההולנדי של רד בול, לאחר שעקף את ולטרי בוטאס בהקפה אחרונה עוצרת נשימה.

בתוך כך, הנהג המבטיח ניצל את תווי המסלול באבו דאבי, שמקשה לעקוף וההולנדי הוליך מהרגע הראשון ועד האחרון של הגרנד פרי. זה גם נראה כי ורסטאפן יקבל עוד נקודה בזכות ההקפה המהירה של היום, אולם דניאל ריקארדו עשה זאת בהקפה האחרונה של העונה. בעקבות כך, ורסטאפן ורד בול חתמו את העונה עם הרבה מקום לאופטימיות, כשאוהדי הענף מקווים ששנת 2021 תהיה קצת יותר צמודה ומותחת. יש לציין כי זהו הניצחון השני בלבד של ורסטאפן העונה (זכה גם בחגיגות 70 השנה בסילברסטון) ו-10 בקריירה של הנהג בן ה-23.

ומה עשו היום הנהגים של מרצדס? בוטאס סיפק מרוץ סולידי נוסף לאוסף וסיים במקום השני בפעם השישית העונה, דבר שסידר לו את המקום השני בדירוג הנהגים גם בעונה זו (ורסטאפן סיים שלישי). עם זאת, ניתן היה לראות כי המילטון עדיין מתאושש מנגיף הקורונה ולאחר שפספס את גרנד פרי סאח'יר כשהיה חיובי, אלוף העולם היה רחוק מיכולתו הרגילה וסיים במקום השלישי.

אלכס אלבון סיפק את הסחורה גם היום וסיים במקום הרביעי כשעדיין לא ברור אם הבריטי-תאילנדי ישמור על הכסא בקבוצה גם בעונה הבאה. אין ספק שמקלארן היא המאושרת הגדולה של היום, כשסיימה במקום השלישי בדירוג היצרנים והכניסה לקופת הקבוצה לא מעט כסף. הקבוצה ניצלה ערב משובח של לנדו נוריס וקרלוס סאינס - מקום חמישי ושישי, וכשל טכני של סרחיו פרס בהקפה העשירית, וסיימה את העונה בחיוך לאחר מספר שנים בינוניות.

ריקארדו מרנו לא הצליח לנצל את הפרישה של פרס, והאוסטרלי סיים במקום השביעי ונשאר במקום החמישי בדירוג העונה של הנהגים (פרס במקום הרביעי). פייר גאסלי סיים במקום השמיני ואסטבן אוקון ולאנס סטרול לא המשיכו במומנטום מבחריין והשניים השלימו את העשירייה הראשונה.