לואיס המילטון ישתכר 40 מיליון יורו בשנה

אלוף העולם בפורמולה 1 הגיע להסכמות עם מרצדס על חוזה לשנתיים עם אופציית יציאה בסוף 2021 בהתאם לרצונו

ניר בן טובים  08.02.21 - 14:16
לואיס המילטון וטוטו וולף (צילום: Getty)
לואיס המילטון וטוטו וולף (צילום: Getty)
תחילת כתבה

לכל המעורבים בנבכי קבוצת הפורמולה 1 של מרצדס היה ברור דבר אחד כבר בסיום העונה הקודמת: לואיס המילטון לא יחפש בית חדש. ואכן, אלוף העולם שבע פעמים הגיע ביממה האחרונה להסכמות מגובשות עם ראשי המותג לקראת חתימה על חוזה רשמי שיהפוך את העניין לסגור; על פי דיווחים של כלי התקשורת באיטליה, המילטון נענה להיות מחויב לשנתיים, כאשר בכל אחת מהן ישתכר 40 מיליון יורו (לפני בונוסים). ובתוך כך, המילטון דאג להכניס בחוזה סעיף יציאה המאפשר לו לעזוב את מרצדס בתום עונת 2021 ולקבל שכר מלא.

המילטון, שחגג בינואר האחרון 36 ניהל משא ומתן על מה שעשוי להיות החוזה האחרון שלו בפורמולה 1, ואולי בכלל בענף התחרותי אם יחליט שלא להתנסות בסוג אחר של מירוצי מכוניות. היו לא מעט דיווחים על ההפוגות בין המילטון למרצדס שהעלו סימני שאלה האם נעשים מהלכים מאחורי גבו, אולם נוכח מערכת היחסים ההדוקה שלו עם הקבוצה ובעיקר עם טוטו וולף, הדמות המרכזית והמנוע הכריזמטי של מרצדס, כל השמועות התבררו כחסרות שחר.

בה בעת, המילטון הדגיש במהלך השנה האחרונה, ויותר מפעם אחת, שהרומן בינו לבין הגרמנים אינו מותנה רק בגודל השכר שלו, אלא בחזון משותף עם המותג בהתאם להשקפתו הסביבתית, ובעיקר זו הנוגעת להפחתת זיהום האוויר ומיזמים העוסקים באנרגיה חלופית ופתרונות תחבורה. מרצדס כידוע נחשבת לאחת המובילות העולמיות בתחום זה, ולא רק בצד הפרטי.

תמריצים

קשה לחלוק על העליונות הטכנולוגית של מרצדס בפורמולה 1, ועבור הנהג הבריטי הידיעה הזו מגלמת בתוכה פוטנציאל לשבירת שיאים: הוא יוכל לעקוף את שומאכר עם מספר האליפויות הגבוה ביותר (מעל 7), הוא יוכל להגיע ל-100 נצחונות (כיום השיא הוא 95) וכן יוכל לרשום לזכותו 100 הופעות על הפודיום (השיא הוא 98). אומרים שבשלהי הקריירה קשה למצוא אתגרים חדשים, אבל המילטון נערך ל-2021 עם מטרות די אטרקטיביות על הכוונת שלו.