הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ה-5 ברצף: לואיס המילטון ניצח שוב בספרד

צפו: הבריטי חצה ראשון את קו הסיום בפעם ה-98. ורסטאפן, שהוביל ברוב המרוץ, סיים שני ובוטאס השלים את הפודיום

ברק צינמון
ברק צינמון  09.05.21 - 18:14

לואיס המילטון הפך את הגרנד פרי הספרדי למרוצו הביתי בחמש השנים האחרונות והערב (ראשון) המגמה נמשכה, כאשר אלוף העולם שוב חצה ראשון את קו הסיום בברצלונה - השיג את ניצחונו ה-98 בקריירה, שהיה גם השישי בקטאלוניה (כמו מיכאל שומאכר) והשלישי בעונת 2021.

למעשה, כבר אתמול הנהג של מרצדס קירב את עצמו לניצחון החמישי ברצף בספרד, לאחר שקטף את הפול פוזישן ה-100 בקריירה (והשישי בשמונה השנים האחרונות במסלול), כשהקדים את המתחרה הגדול שלו העונה, מקס ורסטאפן מרד בול ב-0.0.36 שניות בלבד. אגב, הניצחון של המילטון היה ה-100 של קבוצת מרצדס מעמדת הפול - בדיוק כמו פרארי.

מכיוון שהמסלול בברצלונה מקשה על עקיפות, ומתבסס בעיקר את טקטיקות של הקבוצות ויכולת שמירת צמיגים, עמדת הזינוק חשובה למדי, כשרק שלושה נהגים מתוך 30 המרוצים הקודמים ניצחו לאחר שלא התחילו מהפול. ולמרות זאת, ורסטאפן הראה שנתוני העבר לא מעניינים אותו, וכבר בפנייה הראשונה השיג את את ההובלה, אחרי שעקף את המילטון באגרסיביות.

בהקפה התשיעית הנהג של מרצדס קיבל הזדמנות להתקרב, כשיוקי טסנודה נאלץ לפרוש אחרי בעיה טכנית ורכב הבטיחות נכנס למסלול. מאותו רגע, המילטון הפעיל לחץ בלי פוסק על ורסטאפן, אך הוא לא הצליח לחזור לפסגה. בהקפה ה-42 מרצדס בחרו לשמור על אסטרטגיית שתי עצירות בשונה מרד בול, ובהקפה ה-60 הבריטי השיג סוף סוף את מבוקשו בזכות הצמיגים ״הטריים״. ההולנדי יכול אולי להתחנם עם הנקודה הנוספת שצבר בעקבות ההקפה המהירה של היום.

ורסטאפן, שהשיג את ניצחונו הראשון בקריירה בברצלונה (2016) הסתפק במקום השני במרוצו ה-100 בסבב - הפך לנהג ה-20 שמגיע למספר תלת ספרתי עבור קבוצה אחת. אגב, ההולנדי המשיך את פתיחת העונה הטובה בקריירה שלו עם הפודיום הרביעי ברצף.

יש גם לציין כי סדר הנהגים בפודיום מהעונה הקודמת נשמר, כאשר ולטרי בוטאס שזינק מהמקום השלישי שמר על מיקומו וטיפס למקום השלישי בטבלת הנהגים על חשבון לנדו נוריס. שארל לקלר מפרארי סיים במקום הרביעי, בעוד סרחיו פרס חצה את הקו במקום החמישי.

דניאל ריקארדו ממקלארן סיים במקום השישי וקרלוס סאינס מפרארי השיג נקודות אחרי המרוץ הפחות מוצלח בפורטוגל. נוריס ממקלארן יכול להרגיש מאוכזב מהמקום השמיני. אסטבן אוקון מאלפין הגיע למקום התשיעי ופייר גאסלי מאלפא טאורי השלים את העשיריה הראשונה.