הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אלון דאי ינסה להגן על תוארו בעונת הנסקאר האירופית

אליפות אירופה במרוצי נסקאר יצאה לדרך ועבור אלון דאי, האלוף המכהן, זה היה קרב של הרגע האחרון

בועז קורפל
בועז קורפל  16.05.21 - 14:30

תגיות: אלון דאי

אלון דאי, אלוף אירופה המכהן במרוצי נסקאר הצליח להגיע ברגע האחרון למסלול ריקארדו טורמו בוולנסיה ספרד ולהשתתף במרוץ הפתיחה של העונה לעיני קהל במסלול הספרדי לאחר שהוא חזר לקבוצת CAAL האיטלקית שבשורותיה הוא זכה בשתי אליפויות בעבר.

שדה התעופה בן גוריון נפתח ונסגר לסירוגין וטיסות רבות בוטלו לנוכח המצב הביטחוני אולם דאי לא וויתר לרגע והצליח לתפוס טיסה ממש ברגע האחרון לאירופה. אלון אמנם חזר לקבוצה המקורית שלו באליפות, אבל החוזה נרקם ממש בשלהי הפגרה וימים לפני פתיחת אליפות 2021 ולכן הוא גם לא הצליח לנסוע לסדנה של הקבוצה, לפגוש את הצוות שלו, את המכונית ובכלל הוא לא זכה לנהוג במכונית החדשה בכלל.

דאי פספס גם את מקצי האימון ביום שישי אבל הוא זכה לכמה דקות אימון והסתגלות למכונית ולמסלול ריקארדו טורמו לפני מקצה הדירוג וזה הספיק לו להתייצב לקרב נגד השעון ולסיים את מקצה הדירוג במסלול הכי ביתי שלו במקום השני בפער של 7 עשיריות מלוריס הזמאנס ההולנדי שזכה בפול פוזישן. התוצאות של אלון שידרו מסר ברור למתחרים שלו כי הוא בא להגן על התואר והוא לא יתפשר על פחות מזכייה בטבעת אליפות רביעית.

הזינוק למרוץ שנמשך 18 הקפות היה מושלם ואלון נטל את הבכורה לאחר שהגיב עם חושים אינסטקטיביים חדים לרמזור הירוק והזניק את המפלצת שלו עם מנוע V8 בנפח 5.7 ליטרים עם 400 כוחות סוס שמשקלה 1,200 ק"ג בלבד (כמו מכונית עירונית בקטגוריה סופרמיני) ותיבת הילוכים ידנית בת 4 מהירויות בסה"כ, אל עמדת המוביל למשך 4 הקפות עד שהזמאנס הצליח לעקוף אותו וגם בן הקבוצה שלו, ג'אנמרקו ארקולי אלא שאלון נאבק איתו וניהל קרב נפלא על המקום השני.

הזמאנס ניצל את הקרב הפנימי של נהגי קבוצת CAAL ופתח פער בזמן שאלון דאי ניסה לצמצם את המרחק בחזרה על המוביל וגם הצליח לעשות זאת והוא נצמד למכונית של ההולנדי אבל רק לפרק זמן קצר. בן קבוצתו האיטלקי התעשת ושב לתקוף את אלון בקרב על המקום השני בפודיום וההתקפה הצליחה בהקפה ה-12 כשארקולי משלים מהלך נחוש שהחלה בפניית ניקו טרול והסתיים בפנייה שלאחריה ואלון ירד למקום השלישי בכדי לגלות שניקולו רוקה נושף בעורפו בניסיון ליטול ממנו את המקום השלישי.

אלון ניהל איתו קרב מצוין והגן על המקום השלישי אבל שופטי המרוץ פסקו לחובת אלון תוספת זמן על חריגה מגבולות המסלול וזה הוריד את אלון למקום החמישי.