הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מכוער: המילטון ספג נאצות גזעניות ברשתות

אחרי התאונה המסעירה, הבריטי במוקד. ורסטאפן שוחרר מביה"ח

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.07.21 - 11:54

סערת התאונה בין לואיס המילטון למקס ורסטאפן ממשיכה להעסיק את עולם הפורמולה 1. הבוקר (שני), התברר כי הבריטי ספג שלל קללות ברשתות החברתיות על רגע גזעני בעקבות האירוע. בינתיים, ההולנדי שוחרר מבית החולים.

כזכור, כבר בהקפה הראשונה של הגרנד פרי הבריטי, פגעו המילטו ו-ורסטאפן זה בזה, כשהאחרון מועף מהמסלול בעוצמה גבוהה החליק על מלכודת החצץ ופגע בקיר הצמיג בחבטה חזקה. ברגעים הראשונים היה חשש מהותי לבריאותו, אך למרבה המזל יצא נהגה של קבוצת רד בול ללא פגיעות משמעותיות, וגרם לאנחת רווחה עבור 140,000 הצופים בסילברסטון. כתוצאה מכך, נהגה של קבוצת מרצדס נקנס ב-10 שניות, מה שלא הפריע לו לסיים בסופו של דבר במקום הראשון במקצה.

כעת מתברר כי מעבר לעונש 10 שניות, המילטון ספג את עיקר האש אחרי המירוץ. הנהג בן ה-36, שידוע בפעילותו כנגד גזענות בעולם הספורטיבי, ספג שלל קללות והקנטות ברשתות שכוללות אימוג'ים של קוף ו"ברכות" נוספות.

בתגובה, פורמולה 1, ה-FIA (הפדרציה הבינלאומית לרכב) וקבוצת מרצדס הוציאו הודעה גינוי משותפת כנגד התופעה: "לאנשים האלו אין מקום בענף שלנו, אנחנו קוראים שאלו שימוצה הדין עם האחראים להתנהגות הזו".

המילטון, מי שזכה באליפות העולם שבע פעמים, מעולם לא הסתיר את מאבקו בתופעת הגזענות. כזכור, לאחרונה השמיע את קולו כנגד הפגיעה בבוקאיו סאקה, מרקוס ראשפורד וג'יידון סאנצ'ו, אחרי שאלו החמיצו את בעיטות העונשין בגמר יורו 2020.

באותו הקשר, מקס ורסטאפן שוחרר הלילה מבית החולים אחרי התאונה הקשה עם המילטון. ההולנדי לא סובל מפציעות חמורות או מגבילות והודיע: "כל הבדיקות תקינות, שוחררתי מבית החולים. תודה לכולם על הדאגה וההודעות היפות". כזכור, נהגה של קבוצת רד בול זעם אחרי האירוע, ואף כתב ברשתות כי התנהגותו של המילטון היתה "לא מכבדת ולא ספורטיבית. הם (מרצדס) חגגו בזמן שאני בבית חולים".