הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ישוב לפסגה? המילטון קטף את הפול בהונגריה

יזנק ראשון בפעם ה-101 בקריירה. בוטאס שני, ורסטאפן שלישי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.07.21 - 18:40

האם אחרי יותר מחודשיים הסטטוס קוו יחזור בפורמולה 1? היום (שבת) לואיס המילטון הציב את עצמו העמדה נהדרת לשוב לפסגת דירוג הנהגים, כאשר שיאן הזכיות בגרנד פרי הונגריה חצה ראשון את קו הסיום וקטף את הפול פוזישן ה-101 בקריירה. כזכור, הפער בין שיאן הזכיות ב'הונגרורינג' (שמונה ניצחונות) לבין מקס ורסטאפן עומד על שמונה נקודות בלבד, אחרי שהמילטון ניצח בגרנד פרי הבריטי.

אגב, אלוף העולם הצליח לקטוע את הרצף המתסכל של מרצדס במקצה המוקדמות, כשהוא זכה בפול לראשונה מאז הגרנד פרי הספרדי. במידה והמילטון אכן יצליח לשמור על מיקומו מחר זה יהיה ניצחונו ה-100 בקריירה. ורסטאפן לעומת זאת רודף אחר ניצחונו ה-16 בקריירה והשישי בעונת 2021.

מי שיזנק לצידו של אלוף העולם מחר הוא חברו לקבוצה, ולטרי בוטאס, שחצה את הקו 0.325 שניות אחריו (זו הפעם השנייה בלבד העונה שהשניים מזנקים במקומות הראשונים). ורסטאפן, שיקווה לחזור לתלם אחרי הדרמה לפני שבועיים, יזנק רק מהמקום השלישי. חברו לקבוצת רד בול, סרחיו פרס, יתחיל מהמקום הרביעי, בעוד פייר גאסלי מהמקום החמישי ולנדו נוריס מהשישי. את העשיריה הראשונה ישלימו בהתאמה שארל לקלר, אסטבן אוקון, פרננדו אלונסו וסבסטיאן פטל.

כעת, יהיה מעניין לראות כיצד הדו קרב הרותח בין המילטון ולוורסטאפן יתפתח מחר לאחר המלחמה חסרת הפשרות בגרנד פרי הבריטי, שגרמה להולנדי לסיים את חלקו כבר בהקפה הראשונה בסילברסטון. הבריטי כבר העיד שהוא מתכוון להמשיך "להתחרות בקשיחות", בעוד ההולנדי יודע שהוא יהיה חייב לתקוף מההתחלה מאחר והמסלול בהונגריה מקשה על עקיפות.